Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Ferie rodzinne

Utworzono: 17-01-2017

Rodzinne Ferie w Runowie 13 do 18.02.2017  last minute od 0 zł!!

 

Koszt za pobyt od poniedziałku do soboty

Dzieci do lat 4 - bezpłatnie

Dzieci od 4 do 12 lat - 280 zł

Dzieci 13  do 16 lat 330 zł

(Dziecko od 16 lat) 

Osoba dorosła   480 zł

 

dzwoń 501385301

 

Dzięki temu pobytowi wyciszysz się wewnętrznie i naładujesz siły w malowniczym zakątku Kaszub. Będziesz mógł poznać piękno koni ,jak i wybrać się do lasu na orzeźwiający spacer. Twoje dzieci lub wnuki pojeżdżą konno ,a razem pomkniecie kuligiem w las. 

Twój pobyt będziemy uzgadniali indywidualnie tak ,abyś wyjechał wypoczęty.

Pobyt obejmuje:

Zakwaterowanie w Pałacu wg uzgodnień

5 śniadań 5 obiadów 5 kolacji 

Kulig rodzinny - termin do uzgodnienia lub przejażdżka tramwajem konnym

2 x przejażdżki konne na osobę ( trermin do uzgodnienia z instruktorem)

wieczorny seans filmowy przy kominku 

Zakwaterowanie:

"Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII- wieczny pałac położony na Kaszubach, 14 km od Lęborka. Miejscowość usytuowana jest na skraju lasu ,w którym znajduje się XIII w. grodzisko oraz liczne potoki. Położenie koło Góry Białej, czyste jezioro wśród lasów, możliwość wędrówek pieszych, konnych i rowerowych, czysty i nieskażony teren, to walory, które mogą zadowolić każdego turystę przebywającego w tych okolicach. Na terenie 5 ha znajdują się wszelkiego rodzaju place zabaw i boiska, Skansen Wsi Indiańskiej, małpi gaj i inne atrakcje.

  • Pałac jest  XVIII- wiecznym ogrzewanym, dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym, kominkiem, gdzie można posiedzieć w miłej atmosferze  oraz wszechstronnych pokoi od 2 do 6- osobowymi. Gości kwaterujemy według życzenia.
  • Każdy pokój posiada pełne wyposażenie- łóżka, szafki, szafy, łazienki, czajnik,  oraz TV
  • na terenie dostępne jest Free WiFi, możliwość skorzystania z wiaty ogniskowej - rozpalenia ogniska oraz jazd konnych.

Kuchnia:

W stylowej jadalni, serwowane są śniadania i obiadokolacje składające się z dań polskich i europejskich. Jeżeli jesteś wegetarianinem, to mów śmiało, kuchnia zadba też o ciebie. Tu zawsze będziesz mógł  przyjść po dokładkę i gorącą herbatę !!!

Stajnia Pałac Runowo, jest Certyfikowanym Ośrodkiem Jeździeckim Polskiego Związku Jeździeckiego i prowadzi całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej, wraz z przygotowaniem do „Brązowej Odznaki” i odznaki „Jeżdżę Konno” PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. 35 spokojnych koni, profesjonalnie przygotowane parkury, Kryta Hala 600 m kw i malownicze trasy konne zostały specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży.

Atrakcje w okolicy:

„Grodzisko Runowo” jest wczesnośredniowiecznym zespołem osadniczym, złożonym z grodziska, osady i cmentarzyska kurhanowego, funkcjonującym od połowy IX wieku do pierwszej połowy XII wieku. Według badań archeologicznych zespół ten założono na reliktach osady należącej do grupy kaszubskiej ludności kultury łużyckiej (1200-650 lat p.n.e.). Ochronie podlegają buczyny i łęgi, pomnikowe buki i dęby o obwodach przekraczających 3 metry oraz słowiańskie grodzisko wraz z osadą i cmentarzyskiem kurhanowym. Na terenie rezerwatu poprowadzono ścieżkę przyrodniczą, w kształcie pętli. Ścieżka w całości biegnie w terenie leśnym, przez malownicze i ciekawe przyrodniczo tereny. Wczesną wiosną ze wzniesienia widoczna jest panorama okolicy. Jest to jedyny tego typu obiekt na Pomorzu Zachodnim. Na terenie Grodziska wyznaczono ścieżkę dydaktyczną wraz z tablicami opisującymi poszczególne miejsca. Dla miłośników Geocachingu w okolicy znajdują sie skrzynki ze "Skarbami"  zdjęcia z grodziska.

Leśny cmentarz z 1918

Cmentarz poniemiecki wraz pomnikiem żołnierzy poległych w I wojnie światowej umiejscowiono na opuszczonym cmentarzu wiejskim, w lesie na północ od wsi i otoczono niskim murem tworzącym półokrąg. Na jednostopniowej podstawie płyta kamienna zwieńczona była ułamanym (leży u stóp pomnika) kamiennym Krzyżem Żelaznym. Na czarnej tablicy zachował się wklesłoryty napis białą czcionką. Pomnik ozdobiony jest motywami liści dębu i jemioły oraz falistymi, secesyjnymi liniami. Częściowo jest uszkodzony, w tablicy z inskrypcją widoczny jest duży, okrągły otwór (po kuli?).

Trasy na Nordic Walking i narty biegowe

Drogi na narty biegowe - Leśne ośnieżone drogi idealnie nadają się na narty biegowe. Proponujemy rzadko używaną drogę, wzdłuż lasu, wiodącą do miejscowości Warcimino (ok 3 km)

 

Pobyt obejmuje:

Zakwaterowanie w Pałacu wg uzgodnień

5 śniadań 5 obiadów 5 kolacji 

Kulig rodzinny - termin do uzgodnienia

2 x przejażdżki konne na osobę ( trermin do uzgodnienia z instruktorem)

wieczorny seans filmowy 

więcej 602445113

Koszt:

Dzieci do lat 4 - bezpłatnie 0 zł

Dzieci od 4 do 12 lat - 280 zł

Dzieci 13  do 16 lat 330 zł

Osoba dorosła  480 zł

dodatkowe płatne atrakcje:

Jazda konna dla indywidualnych klientów

 

  •  Jazda na placu                        45 min                  30 zł
  •  Jazda w terenie                       45 min                  50 zł
  •  Jazda na hali                          45 min                   30 zł
  •  Jazda na lonży                        30 min                  30 zł
  •  oprowadzanie                        5 kółek                  10 zł

 

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF