Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Koleją do Runowa !?!

Utworzono: 23-04-2018

Runowo jest piękne o czym może się przekonać każdy, który dotrze tutaj samochodem (co czasem jest wyzwaniem ze względu na drogi Powiatu Słupskiego) autobusem, rowerem lub pieszo!! 

Niestety nie można do nas bezpośrednio dojechać koleją. Trzeba przesiadać się na inne środki komunikacji.

Od lat walczymy o przystanek kolejowy, który usprawniłby życie zarówno mieszkańców jak i turystów przebywających na tym terenie. Podstawowe  zyski jakie będą dzięki tej budowie to:

  • Ułatwienie komunikacji osób z terenu gminy Potęgowo oraz Nowa Wieś Lęborska – miejscowości w obrębie do 4 km
  • Ułatwienie dotarcia do pracy. Dzięki przystankowi oraz parkingowi mieszkańcy będą mogli dotrzeć do Trójmiasta, Słupska czy Lęborka. Firmy lokalne zyskają możliwość zatrudnienia osób niezmotoryzowanych.
  • Zwiększenie ruchu turystycznego Gminy Potęgowo, obecnie według szacunków lokalnych przedsiębiorców oraz organizacji do jakich należą, Runowo odwiedza około 10 tys turystów rocznie. Są to zwykle grupy zorganizowane lub klienci zmotoryzowani. Budowa spowoduje zwiększenie ruchu turystycznego wg szacunku o 30 %

Wreszcie, przy rozbudowie i remoncie drogi kolejowej nr 202 jest szansa na przystanek PKP w Runowie.

 

W związku z tym wśród mieszańców pobliskich miejscowości w Gminie Potęgowo i Gminie Nowa Wieś Lęborska oraz w siedzibach urzędów gminnych w dniach 16 – 30 kwietnia kolportowana jest ankieta. 

Mogą ją wypełniać osoby, deklarując wolę korzystania z nowego przystanku komunikacyjnego.

Można też skorzystać z wersji elektronicznej: https://goo.gl/forms/gKpHp9aD1JpS0FpQ2

Wyniki ankiety posłużą samorządowi do podejmowania dalszych rozmów z Wojewodą, przedstawicielami władz PKP, Marszałkiem Województwa i doprowadzenia do budowy przystanku.

 

Liczymy na Państwa głosy.

Mieszkańcy Runowa

Bociany i koniki ;)

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF