Aktualności

2023-09-18

Już otwarte ! Centrum SPA w Runowie !

Kochani ! Serdecznie zapraszamy do naszego SPA !

Pragniesz odetchnąć od codzienności i znaleźć spokój wśród harmonii? Oto dla Ciebie miejsce, które spełni Twoje najskrytsze pragnienia.

Odpoczynek to więcej niż tylko zamykanie oczu. To moment, w którym spełniamy swoje potrzeby i budzimy ukryte w nas emocje. W naszym wyjątkowym centrum spa odkryjecie magię, której dotąd nie znaliście.

2023-08-25

mówią o nas na daibau.pl

Warto już teraz zajrzeć na stronę nowego portalu gdzie popisano Region Pomorski jako malowniczy obszar gdzie można odkrywać piękne wybrzeże, relaksować się na piaszczystych plażach, ale także eksplorować urokliwe miasteczka z bogatą architekturą. Więcej o atrakcjach i o nas 

2023-08-24

Szkolenie licencyjne z Roos Dyson !

Zapraszamy na szkolenie licencyjne , które poprowadzi holenderska Trenerka Roku 2022 r. -  Roos Dyson !

Prawidłowy dosiad i jego oddziaływanie w procesie szkolenia jeźdźca.

Termin : 30.09-01.10.2023 r.

Serdecznie zapraszamy do zapisów !

 

                                    

 

2023-07-26

Obozy konne 18 +

Obozy konne nie są przeznaczone tylko dla dzieci! Coraz więcej dorosłych decyduje się na spędzenie czasu na obozie konnym, a nie bez powodu. To nie tylko sposób na oderwanie się od codzienności i relaks, ale również doskonała okazja do nauki nowych umiejętności i zdobycia cennego doświadczenia. Jeśli zastanawiasz się, czy warto wybrać się na obóz konny dla dorosłych, oto pięć rzeczy, które możesz nauczyć się podczas takiego wyjazdu....

2023-07-07

Nowy turnus wakacji w siodle i adrenaliny !

Wow! Pierwszy turnus za nami, i to było niesamowite! Ale nie zatrzymujemy się tutaj - właśnie rozpoczął się drugi etap, a wraz z nim jeszcze więcej przygód, nauki i wzruszeń.Czekają na nas nowe wyzwania, nowe przyjaźnie i niezapomniane chwile.

Przygotujcie się na kolejną dawkę emocji, bo razem możemy osiągnąć wszystko!

2023-06-28

Wakacje - start !!

Kochani! Wakacje w siodle już się rozpoczęły!

Zapomnijcie na chwilę o szkolnej rzeczywistości. Teraz jest czas na wakacje, które będą dla Was niezapomniane!

Przeżyjcie przygodę swojego życia! Uczcie się od najlepszych instruktorów, a przede wszystkim cieszcie się z każdej chwili spędzonej w stajni.

Teraz oferta Last Minute ! Zostały ostatnie wolne miejsca! Nie czekaj  i zapisz się już dzisiaj!

2023-06-10

Vítejte v Kašubii

Aktivně odpočívejte v sedle v krásné kašubské přírodě a objevujte svět koní. Přijďte k nám s rodinou a přáteli a prožijte zajímavý čas. Přiveďte svého pejska, je také vítaným hostem.

2023-05-30

4 Festiwal Dworów i Pałaców

Już od piątku 2.06.23 w Runowie będzie odbywał się w ramach 4 Festiwalu Dworów i Pałaców Pomorza weekend pełen atrakcji.  To u nas będziecie mogli zwiedzić teren Pałacu, zobaczyć stare maszyny rolnicze i pamiątki dawnych mieszkańców tych terenów. Stajnia Pałac Runowo przez całe 3 dni będzie prowadziła edukację jeździecką i każdy chętny będzie mógł poznać życie koni z bliska :) Poza tym odbędą się dla chętnych rozgrywki w parkowe szachy, a na najmłodszych czekać będą Dmuchańce i liczne place zabaw.

2023-05-14

Czym się wyróżnia kolonia w Pałacu pod Bocianim Gniazdem od innych kolonii na Pomorzu i w Runowie

Sprawdzone konie, stałe zasady, najlepsza kadra i piękne miejsce wypoczynku.. Tak w skrócie można określić walory Pałacu pod Bocianim Gniazdem.

Nie jest to typowy ośrodek dla dzieci na kolonie, Tu dzieci mają wszystko czego potrzebują do najlepszego rozwoju i wiele więcej...

Co roku tworzymy nowe atrakcje i inwestycje po to byście mogli bezpiecznie i ciekawie wypocząć w tym przepięknym zakątku Kaszub. 

Teraz Dzień Dziecka w Runowie - 300 zł taniej !!*

2023-05-08

Specjalne uznanie dla naszych klientów

Chcemy złożyć specjalne uznanie dla Wszystkich który przeszli Zieloną Szkołę oraz wycieczkę do Runowa i otrzymali specjalny Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu w Pałacu pod Bocianim Gniazdem oraz Stajni Pałac Runowo. 

Każdy uczestnik mógł poznać, w zależności od stopnia umiejętności, Techniki trudnej sztuki przetrwania oraz opieki nad wyjątkowymi zwierzętami jakimi są Konie!!

2023-05-05

Czerwcówka czyli długi weekend w Runowie

Już za chwilę znów zaprosimy na Weekend w siodle i nie tylko... OD 7 do 11.06 możecie spędzić go razem z nami i naszymi końmi trenując i świetnie bawiąc się na trasach otaczających Runowo. Tak mamy mnóstwo propozycji zarówno dla Mamy czy córki czy takty lub syna...

Tu podczas zorganizowanego weekendu będziecie mogli dosiąść naszych pięknych koni, spędzić aktywnie czas w Stajni Pałac Runowo, zdać odznaki PZJ czy pojeździć rowerami po pięknej okolicy. Planujemy również rajd dla chętnych ale więcej szczegółów tuż przed weekendem!!

Oczywiście możecie przyjechać z waszymi pupilami, oni też są naszymi miłymi gośćmi.

Program zorganizowany obejmuje 4doby z pełnym wyżywieniem, 3 h jazdy w siodle, dostęp do bazy ośrodka, rozgrywki "Giganto Szachów" ognisko i wiele więcej atrakcji. 

Pamiętajcie lepiej się zapisać już teraz,  ponieważ ilość miejsc jest ograniczona  - zapisy tu...

2023-05-04

Rajd na Stolniczkę

W ostatnim dniu weekendu majowego odbył się rajd konny na "Stolniczkę". Jest to punkt widokowy do którego prowadzą zarówno piesze jak i konne ścieżki Nadleśnictwa Cewice. Na wale moreny akumulacyjnej z okresu zlodowacenia bałtyckiego, na Pojezierzu Kaszubskim znajdowała się niegdyś wieża triangulacyjna należąca do systemu wież obserwacyjnych. Wieże były wykorzystywane do pomiarów geodezyjnych. Do dziś zachowały się jedynie szczątki wieży. To tu udają się jeźdźcy i turyści chcący oglądać przepiękne widoki.  Nasz rajd trwał aż 5 h i udział w nim wzięło ponad 25 koni. Każdy mógł podziwiać przepiękne krajobrazy Runowskich lasów, potoki i łąki. 

2023-05-02

Egzaminy na odznaki Jeździeckie

w dniu 02.05.2023 odbyły się na terenie ośrodka Egzaminy na odznaki Jeździeckie Polskiego Związku Jeździeckiego. Gościliśmy wielu jeźdźcó którzy trenowali podczas weekendu w siodle. Niektórzy zostaną z nami na dłużej. W Wakacje w siodle obędą się podczas każdego turnusu egzaminy jeździeckie na odznakę 

Jeżdżę Konno - każdy obozowicz będzie mógł zdać na nią !!

Odznakę Brązową i Srebrną

Oczywiście odpowiednio Was do nich przygotujemy

Podczas obozu będziecie mogli skorzystać z nielimitowanego czasu w Stajni, Nauki jazdy konnej nawet do 17 h z egzaminem, teorii i praktyki.

Więcej informacji dla każdego miłośnika mamy na naszej stronie 

2023-05-02

IMPULS

Informujemy, że w latach 2022-2023 TAX s.c. Jakub Rutkiewicz Marta Rutkiewicz realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, pt. „Rozwój potencjału i poprawa konkurencyjności Kompleksu wypoczynkowego w Runowie” w ramach projektu grantowego „IMPULS – odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego”

2023-04-28

Majówka 2023 - co ciekawego w Runowie

Już 02.05.2023 w naszej Stajni odbędą się egzaminy na odznaki Polskiego Związku Jeździeckiego. Podczas całego dnia uczestnicy będą zdawać przed komisją Polskiego Związku Jeździeckiego ujeżdżenie, skoki i teorię. Publiczność będzie miała okazję przyjrzeć się z bliska tym dyscyplinom olimpijskim i kibicować młodym adeptom. Kto wie może i Państwo będziecie chcieli wziąć udział w egzaminie.

2023-04-20

Odkrywamy historię

Jadąc do pałacu  drogą z DK 6,  mijamy przy drodze niepozorną kępę drzew na środku pola. Warto zatrzymać się w tym miejscu zlokalizowania kaplicy rodowej.  Na owalnym, zadrzewionym wzniesieniu, usytuowano niewielką, ceglaną kaplicę skierowaną na zachód. Piętrowa krypta rodzinna składała się z grobów von Grumbkow, i w przyziemiu von Bonin. Rok budowy datuje się na 1737. Można ją również zlokalizować na mapie Hardow-Karte des Landkreises Stolp z 1932 stała jeszcze w latach 80 choć bardzo zniszczona. Obecnie jest tam tylko sterta cegieł. Zachowana płyta Stefana von Grumbkow z lat 70 tych XVII w obecnie zdobi zamek w Krokowej, gdzie została wmurowana nad recepcją. od lat 90 były starania o odzyskanie płyty i powrót jej do Runowa.