Skocz do głównej treści strony

Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub 27-29.05.2016

Data: 19-05-2016

 Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub” w Runowie – szaleństwo i zabawa dla całych rodzin (27-29 maja 2016)!

JMK w Runowie (gmina Potęgowo, powiat słupski) to jedyna w skali kraju niekomercyjna impreza dla wszystkich pokoleń – markowy produkt Pomorza. Można by zapytać dlaczego, przecież wiele jest w

naszym regionie imprez, gdzie rodziny z dziećmi mogą spędzić czas wolny, nie płacąc za wstęp. No właśnie dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – w Runowie oprócz dobrej zabawy i miłej rodzinnej atmosfery odwiedzający mają możliwość czynnego zaangażowania w Strefie Kultury, Strefie Edukacji, Strefie Sportu oraz Wiosce Fantazji. Elementem szczególnym wydarzenia są też Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub - profesjonalnie przygotowane zawody nie tylko dla sportowców, bowiem są one organizowane głównie z myślą o amatorach jeździectwa, tj. dzieci i młodzieży. Widzowie z mocnym biciem serca kibicują młodym adeptom sztuki jeździeckiej pokonującym na czas przeszkody nawet do wysokości 1 metra, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz profesjonalnej ocenie sędziowskiej.

 

To co wyróżnia imprezę w Runowie, oprócz zawodów jeździeckich, to niewątpliwie Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”, który w tym roku zorganizowany zostanie podczas finałów Mistrzostw 10 maja 2015. Nie będzie to zwykły piknik rodzinny,  będzie to wydarzenie niekomercyjne bez jarmarku i muzyki biesiadnej, prezentujące najpiękniejszy region Polski, czyli Kaszuby i Pomorze. Bogate i wiecznie żywe tradycje kulturalne i kulinarne, piękno pomorskiej przyrody, 

szerzenie idei działalności prospołecznej i dialogu społecznego oraz prężność sektora gospodarczego przybliżą Państwu przedstawiciele twórców i artystów ludowych (m.in. Muzeum w Swołowie, Wioska Ziół i Kwiatów w Mikorowie, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego), Lasów Państwowych, punktów promocji jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych (CIO w Słupsku, Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi, Stowarzyszenie Podaj Rękę, Fundacja III Sektora, Koła Gospodyń Wiejskich) oraz przedsiębiorców ( Farm Frites Poland s.a., BAT Materiały Budowlane, ELWOZ, ZWAE Sp. z o.o., Profarm Sp. z o.o., AMG Sp. z o.o., MEYN Polska sp. z.o.o.Decathlon, x-Horse, MiroArt Agencja Reklamowa, Multikino, Zajazd Leśny Staw, Pałac pod Bocianim Gniazdem – Runowo). Każdy bez wyjątku będzie mógł samodzielnie uczestniczyć w procesie wytwórczym tradycyjnych – charakterystycznych dla tego terenu produktów, tj. tabaka kaszubska, słowiańskie wianki, wyroby zielarskie oraz własnoręcznie spróbować utkać materiał na mini krośnie lub ulepić gliniany medalion. Dla najmłodszych w Wiosce Fantazji przygotowane będą zamki dmuchane, zjeżdżalnie, animacje i konkursy Runowo Team oraz „Laboratorium doświadczalne” PGNiG OD, a wszystkie atrakcje dostępne będą nieodpłatnie. Lokalne firmy i instytucje, które są siłą napędową rozwoju Pomorza, zaprezentują odwiedzającym swoją działalność oraz przedstawią ważną rolę, jaką odgrywa przedsiębiorczość w życiu każdego człowieka.

Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub i Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub” w Runowie to jedyna na Pomorzu impreza łącząca w sobie zabawę i edukację, dzięki której nie zapomnimy o kulturze i tradycji naszego regionu, a przy okazji spędzimy aktywnie wolny czas z rodziną, promując jeździectwo, działania prospołeczne oraz rozwój obszarów wiejskich. Dlatego warto być 29 maja 2016 w Runowie (gmina Potęgowo, powiat słupski), by dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłym regionie, w którym mieszkamy! Wstęp i korzystanie ze wszystkich atrakcji bezpłatnie!!!

 

Więcej informacji o imprezie organizowanej przez Fundację Bocianie Gniazdo w Runowie znajdziecie Państwo na stronie www.mistrzostwa.runowo.pl.

 

Przejdź do góry strony