Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Mistrzostwa

 

W dniu 05. Maja 2018 roku na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie (Gmina Potęgowo) odbył się Piknik Jeździecki oraz Zawody Towarzyskie - Jeździeckich Mistrzostw Kaszub.

Głównym organizatorem imprezy są Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie oraz Stajnia Pałac Runowo.

Ideą przyświecającą temu Wydarzeniu, jest organizacja profesjonalnie przygotowanych pierwszych startów w formie zawodów dla najmłodszych pasjonatów jeździectwa, począwszy od amatorów po profesjonalistów.

Zawody Towarzyskie 

W tym roku przewidzieliśmy różnorodne konkursy od ujeżdżenia po skoki. Nie lada atrakcją był konkurs Pony Games, podczas którego uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami jeździeckimi jaki i zręcznością. Uczestnicy między innymi pokonywali na koniu zmyślny tor przeszkód przenieść jajko na łyżce czy otworzyć sobie bramkę.

 W zawodach uczestniczyło ponad 50 zawodników i było ponad 70 przejazdów. Uczestnikami rozgrywek zabawowych byli przeważnie najmłodsi jeźdźcy stawiający pierwsze kroki w jeździectwie. Kolejny konkurs zgromadził miłośników skoków. Rozegrano konkurencje od ujeżdżenia po konkurencje skokowe Mini LL LL i  L – (90 cm). Na zwycięzców czekały upominki i drobne nagrody oraz dobra zabawa. 

Rodzinny Piknik zaczął się o godzinie 10.00

Podczas pikniku na najmłodszych oraz ich rodzin  czekała Wioska Fantazji z dmuchańcami, animacjami i aktywnym placem zabaw. Dzieci  mogły przejechać się na kucykach.

 

Rajd Pieszy Runowo na Maxa

 Imprezą towarzyszącą była wiosenna odsłona rajdu pieszego  Runowo na Maxa. Rajd prowadził przez  malownicze lasy pełne wąwozów i strumieni, wśród licznych pomników przyrody, kilkusetletnich dostojnych dębów, buków, grabów i wiązów. Uczestnicy dowiedzieli się o historii tych terenów jak i bogatym świecie zwierząt - bocianów, bielików, jenotów, borsuków, czy jeleni.

Podczas całej imprezy przygotowano Wystawę Runowo na Maxa - mini muzeum z tablicami i gablotami pełnymi rzeczy dawnych mieszkańców. Każdy chętny mógł poznać historię Runowa oraz niezwykłe miejsce, jakim jest niewątpliwie  Pałac pod Bocianim Gniazdem.

Na uczestników Rajdu czekały  drobne upominki i pyszny poczęstunek.

Realacja filmowa 

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF