Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy
Biwaki / Zielone Szkoły / Certyfikowane szkolenie dla dzieci i opiekunów

Terminy:

Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli

Czas trwania: 3 dni

Miejsce: Ośrodek Kolonijny Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Zakwaterowanie: Pałac / domki

Terminy i ceny
Program
Opis
Zdjęcia

Pierwsza Pomoc – szkolenie dla dzieci i opiekunów

Pierwsza Pomoc – 3- dniowe szkolenie z ratownikami medycznymi, obejmujące zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, dające możliwość zwolnienia z części zajęć z bloku Pierwsza Pomoc na lekcji EDB.

Szkolenie realizowane jest  podczas 3- dniowego pobytu w Pałacu pod  Bocianim Gniazdem w Runowie. Prowadzone jest przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem, a wzbogacone o różnego typu zajęcia survivalowe. Po takim szkoleniu uczeń bądź nauczyciel będzie umiał prawidłowo udzielić pomocy osobie poszkodowanej jak i również rozpoznać różne zagrożenia, na jakie jesteśmy narażeni w życiu codziennym. Kadrę stanowią ratownicy medyczni, animatorzy, instruktorzy survivalu, którzy w trakcie szkolenia pokażą praktyczne sposoby wykorzystania ich w codziennym życiu. Całość odbywa się na terenie kompleksu wypoczynkowego Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie oraz Stajni Pałac Runowo. 

Dzięki formie warsztatowej z ćwiczeniami oraz scenkami odgrywanymi przez uczniów oraz kadrę, uczestnicy będą mogli odbyć  zajęcia w niekonwencjonalny sposób.

Pobyt 3-dniowy - program

BIWAKOWA JESIEŃ KORZYŚCI 

Runowo.pl dla Ciebie oraz Twojej klasy!

Zarezerwuj termin do 30 czerwca, a otrzymasz darmowy dodatkowy program oraz pościel dla całej grupy!

Dzień 1

 

•         Przyjazd

•         Obiad, zakwaterowanie

•         Wprowadzenie do zajęć Pierwsza Pomoc - czyli jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia. Co robić jako nauczyciel i jako dziecko w szkole, w pracy,  domu czy na ulicy!! – szkolenie,  teoria

•         Resuscytacja krążeniowo- oddechowa – osoba dorosła, dziecko i niemowlak -  ćwiczenia na manekinach i w grupach

•         Kolacja

•         Resuscytacja krążeniowo- oddechowa – osoba dorosła, dziecko i niemowlak -  ćwiczenia na manekinach i w grupach

•         Dyskoteka z tańcami animacyjnymi prowadzona przez instruktorów

 

Dzień 2

 

•         Śniadanie

•         Pionierka obozowa- wyjście do lasu na zajęcia – techniki przetrwania w lesie, budowanie obozowiska, rozpalanie ognia itp., przejście po moście linowym przez rzekę. Program integrujący grupę z wykorzystaniem elementów szkolenia

•         Obiad

•         Badanie urazowe poszkodowanego oraz zbieranie wywiadu – rozpoznawanie urazów, ran i zaopatrywanie ich. Rany głowy, klatki piersiowej, brzucha, kończyn górnych i dolnych - ćwiczenia 

•         Kolacja

•         Symulowanie wypadków - ćwiczenia terenowe z inscenizacją wypadków i urazów. 

 

Dzień 3

•         Śniadanie

•         Egzamin praktyczny i teoretyczny

•         Rozdanie certyfikatów i dyplomów

•         Zakończenie i wyjazd

Istnieje możliwość dokupienia programu - Paintball - prowadzonego na specjalnym poligonie paintballowym Delta (konieczny jest przejazd we własnym zakresie na poligon oddalony o ok.5 km; koszt ok. 70 zł za 200 kul z pełnym wyposażeniem i mundurami ochronnymi). (https://www.facebook.com/poligondelta/photos?ref=page_internal)

 

Zakwaterowanie:

"Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII - wieczny pałac wraz z kompleksem wypoczynkowym położony na 5 - hektarach. Goście mogą tu korzystać z przypałacowego parku z fontanną, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „Runowskiej plaży" - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, wiat zajęciowych, dwóch ścianek wspinaczkowych, parku linowego, drewnianych domków, pola namiotowego oraz kompleksu jeździeckiego Stajni Pałac Runowo, będącej Certyfikowanym Ośrodkiem Jeździeckim Polskiego Związku Jeździeckiego. W razie niepogody dysponujemy halą 600 m kw, w której znajduje się duża ścianka wspinaczkowa oraz plac jeździecki i odbywają się zajęcia animacyjne. 

Stajnia prowadzi całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej, wraz z przygotowaniem do Brązowej Odznaki i odznaki „Jeżdżę Konno" PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Około 30 spokojnych koni, profesjonalnie przygotowane parkury i malownicze trasy konne zostały specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży.

 

Noclegi:

•         Pałac: dwukondygnacyjny budynek składa się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym kominkiem; wszechstronnych pokoi od 3 do 8 os., dodatkowych sanitariatów na końcach kondygnacji, werandy - sali zajęciowej z rzutnikami multimedialnymi i gabinetu lekarskiego. Obiekt jest monitorowany i klimatyzowane sale jadalne. Kuchnia serwuje gościom zróżnicowane dania polskie i europejskie z uwzględnieniem diety wegetariańskiej.

•         Domki: Kompleks drewnianych domków znajduje się 150 m od pałacu. Wyposażono je w 6 łóżek, szafę szafki i stolik. Każdy ma własną łazienkę oraz werandę skierowaną na południe oraz  plac apelowy.

 

Koszt pobytu:

3 dni z zakwaterowaniem, programem, certyfikatem wydanym przez ratownika medycznego oraz pełnym wyżywieniem to 290 zł od osoby (z własnymi śpiworami).

Koszt pościeli- 10 zł/osoba,

Pobyt opiekuna wraz ze szkoleniem (1 opiekun na 15 osób gratis )

Istnieje możliwość zorganizowania 2 dniowego szkolenia.

Zamówienia pod tel. 602445113 lub 501385301

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF