Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Ferie w siodle

Ferie w siodle
Profesjonaly obóz ponad 36 h

Terminy: styczeń - luty 2022

Uczestnicy: od 10 lat

Czas trwania: 7 - 14 dni

Miejsce: Holiday Camp Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie Kaszuby

Zakwaterowanie: Pałac

Terminy i ceny
Program
Opis
Miejsce
Wyżywienie
Dodatkowe informacje
Zdjęcia

Profesjonalny obóz jeździecki  - Zgrupowanie 

FERIE W SIODLE (od 10 roku życia)

Dlaczego warto do nas przyjechać ?

Jeśli twoje dziecko kocha konie, jeździ konno lub chce dopiero rozpocząć swoją przygodę z końmi – to FERIE W SIODLE są właśnie dla niego.

Weryfikujemy umiejętności na początku ferii i przydzielamy dzieci do odpowiednich grup , które realizują programy jeździeckie zgodnie ze stopniem zaawansowania – począwszy od lonży po treningi sportowe.

Codzienne zajęcia odbywają się przed południem jak i po południu – między posiłkami (3 posiłki dziennie wraz z podwieczorkiem). W ciszy poobiedniej uczestnicy ferii mają godzinę czasu dla siebie, kiedy mogą porozmawiać z rodzicami przez telefon, skorzystać z naszych placów zabaw lub inaczej spędzić czas w gronie rówieśników.

Zapewniamy brak nudy, aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu, profesjonalną kadrą instruktorską – a wszystko to  w malowniczym zakątku Kaszub, w komfortowych pokojach Pałacu pod Bocianim Gniazdem.

Dbamy o każdy szczegół wypoczynku twojego dziecka, również o bezpieczeństwo (jazdy konne zawsze w kamizelkach i kaskach) i zdrowie (posiłki przygotowujemy w naszej pałacowej kuchni ze świeżych i zdrowych produktów – uwzględniamy diety bezglutenowe, wegetariańskie i inne).

Dzięki autorskiemu programowi realizowanemu podczas Zgrupowania jeździeckiego w Stajni Pałac Runowo - Certyfikowanym Ośrodku Jeździeckim PZJ  twoje dziecko może przygotowywać się do zdobycia odznak jeździeckich oraz zawodów.

Każdy uczestnik będzie mógł zdać na odznakę JEŻDŻĘ KONNO  PZJ.

FERIE w SIODLE to nie tylko jazda, to także nauka pracy w stajni ze zwierzętami, poznanie praktycznej strony posiadania konia, poznanie sprzętu i wiedza teoretyczna pozwalająca odpowiedzieć na pytania wymagane podczas egzaminów PZJ. Każde dziecko otrzymuje bezpłatnie nasz autorski podręcznik szeroko i obrazowo wyjaśniający wszystkie zagadnienia związane z posiadaniem konia. Jest to wiedza w pigułce pozwalająca usystematyzować własne doświadczenia.

Nasz obiekt ma status obiektu medycznego jak i są w nim prowadzone zgrupowania kadry sportowej Klubu Jeździeckiego Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie. :), w ramach, którego możemy realizować zajęcia - tym samym nie jesteśmy ograniczeni ewentualnymi obostrzeniami pandemicznymi .

Zgłoś chęć uczestnictwa w zgrupowaniu - 602 445 113 

 • Nielimitowany dostęp do stajni i koni - 30 koni zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w ciągłym treningu.
 • Realizacja programu jeździeckiego dostosowywanego do indywidualnych umiejętności i potrzeb uczestników zgrupowania
 • Profesjonalna kadra: instruktorska Polskiego Związku Jeździeckiego, Kadra Runowo Team, Zawodnicy Klubu Jeździeckiego FBGwR
 • ubezpieczenie  (NNW 20 tys. zł),
 • materiały dydaktyczne, warsztatowe i rekwizyty potrzebne do zajęć,
 • Do dyspozycji: parkury zewnętrzne, leśne szlaki konne oraz Kryta ujeżdżalnia - 600 m kw
 • Indywidualny przydział koni do opieki oraz pielęgnacji,
 • minimum 36 h zajęć w Stajni (zajęcia praktyczne, zajęcia teoretyczne, codzienne lekcje jazdy konnej nawet 2 dziennie, w tym zajęcia w siodle, praca z koniem oraz zajęcia z pielęgnacji i żywienia koni)
 • Możliwość zdania na odznakę PZJ Jeżdżę Konno* za dopłatą
 • Szkolenia w dobieraniu sprzętu dla jeźdźca i konia,
 • Konkursy piękności koni, konkurs o "Złotą podkowę" - parkury z przeszkodami,
 • Szkolimy zarówno początkujących jak i zaawansowane osoby,
 • Do dyspozycji Biblioteczka Konna z ponad 200 pozycjami książkowymi
 • Udział w zgrupowaniu jest możliwy dla członków/kandydatów KJ Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie lub dla członków innych Klubów Jeździeckich oraz w formie ferii zimowych (można wraz z przyjazdem na zgrupowanie, wypełnić deklarację członkowską i przystąpić do naszego Klubu Jeździeckiego Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie)
 • obowiązkowo należy zapoznać się z Regulaminem Klubu Jeździeckiego oraz Regulaminem Stajni Pałac Runowo,

Opcje związane z obostrzeniami COWID - 19 propozycje alternatywne

 • ZDALNE NAUCZANIE PODCZAS POBYTU - zapewniamy dostęp do Internetu dla uczestników zgrupowań jak i opiekę podczas zdalnego nauczania.
 • MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA POBYTU MEDYCZNEGO...
 • WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW OBOWIĄZUJĄ WZMOŻONE ZASADY SANITARNE, NA OBIEKCIE ZNAJDUJĄ SIĘ PUNKTY DEZYNFEKCJI RĄK ORAZ SPRZĘTU, ZASŁANIANIE UST I NOSA JEST OBOWIĄZKOWE

Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka i Łeby, około 40 km od morza.

Holiday Camp

Ośrodek kolonijny "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII - wieczny kompleks położony na pięciu hektarach. Goście mogą korzystać z  przypałacowego parku z fontanną i mostów linowych, boisk siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „Runowskiej Plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska), strzelnicy, toru paintballowego, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, drewnianych domków, pola namiotowego oraz kompleksu jeździeckiego. Pałac jest  XVIII-  wiecznym  dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej, holu z zabytkowym kominkiem, przestronnych pokoi 3, 4, 6, 7 - osobowych (z łóżkami, szafami, szafeczkami stolikami oraz łazienkami), sali zajęciowej i biblioteczki jeździeckiej. Obiekt jest monitorowany. Zobacz zdjęcia

Stajnia Pałac Runowo, jest Certyfikowanym Ośrodkiem Jeździeckim Polskiego Związku Jeździeckiego i prowadzi całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej, wraz z przygotowaniem do „Brązowej Odznaki” i odznaki „Jeżdżę Konno” PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. 30 spokojnych koni, profesjonalnie przygotowane parkury, kryta hala 600 m kw ,w pełni wyposażony Ośrodek jeździecki, i malownicze trasy konne zostały specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży.

Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie prowadzi Jeździecki Klub sportowy od 2019 roku zarejestrowany w Polskim Związku Jeździeckim pod numerem I013873. Głównym celem działalności jest praca na rzecz wyrównywania szans rozwoju oraz niwelowania barier funkcjonowania w społeczeństwie dzieci, młodzieży i dorosłych oraz propagowanie powszechności jeździectwa. W ramach podjętej działalności współpracuje z sekcją jeździecką Stajnia Pałac Runowo, organizuje Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub, podczas których poza zawodami i warsztatami jeździeckimi odbywają się warsztaty edukacyjne, integracyjne oraz krzewiące kulturę i tradycję regionu Kaszub.

Wyżywienie - all inclusive (w stylowej i klimatyzowanej jadalni, serwowane są dania polskie i europejskie):

 • śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, (Tu zawsze będziesz mógł  przyjść po dokładkę i gorącą herbatę !!!)
 • stół cateringowy ze zdrowymi przekąskami (warzywa, owoce, domowe wypieki i inne pyszności)
 • stały dostęp do napojów zimnych i ciepłych
 • możliwość zgłoszenia diety wegetariańskiej, bezglutenowej i innych za dopłatą (koniecznie należy zgłosić to przy formularzu rezerwacyjnym)

Zabierz ze sobą:

 • Bryczesy lub spodnie bezszwowe do jazdy konnej, buty do jazdy konnej lub buty z płaską podeszwą za kostkę, rękawiczki do jazdy konnej lub inne rękawiczki;
 • Kask i kamizelkę ochronną zapewniamy na miejscu, natomiast w przypadku posiadania własnego sprzętu należy go podpisać;
 • Wygodne i ciepłe rzeczy;
 • dres, rajstopy lub odzież termiczną;
 • czapkę na głowę lub opaskę;
 • kurtkę zimową; kamizelkę;
 • buty zimowe za kostkę (mogą być kalosze ocieplane);
 • kapcie;
 • rękawiczki 2 pary;
 • przybory toaletowe;
 • krem do rąk.
 • osoby przyjeżdżające na zgrupowanie sportowe będą musiały posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu jeździeckiego. 
 • Osoby przyjeżdżające na obiekt medyczny będą musiały posiadać zalecenie od lekarza na zajęcia jeździeckie - więcej pod tel. 602445113

Terminy i ceny

Kod imprezyTerminZakwaterowanieInformacjeCenaRezerwacja
FS 002-01-2022 - 08-01-2022PAŁACpobyt rodzinny również1950 zł Rezerwuj
FS 116-01-2022 - 22-01-2022PAŁACod 10 lat1950 zł Rezerwuj
FS 223-01-2022 - 29-01-2022PAŁACod 10 lat1950 zł Rezerwuj
FS 330-01-2022 - 05-02-2022PAŁACod 10 lat1950 zł Rezerwuj
FS 406-02-2022 - 12-02-2022PAŁACod 10 lat1950 zł Rezerwuj
FS 513-02-2022 - 19-02-2022PAŁACod 10 lat1950 zł Rezerwuj
FS 620-02-2022 - 26-02-2022PAŁACod 10 lat1950 zł Rezerwuj

Fakultety i dodatki

Dodatkowe zajęcia są realizowane w formie zorganizowanej przy zebraniu min. 6 os na dany temat i dostosowywane do wieku oraz umiejętności uczestników. Możliwość wykupienia na miejscu w ośrodku lub przy rezerwacji. Ilość miejsc na fakultecie ograniczona.

NazwaOpisCena
Odznaka Jeżdżę Konno Egzamin Na odznakę Jeżdżę Konno Polskiego Związku Jeździeckiego100 zł
Pakiet Amazonki Komplet kultowych gadżetów - czapka Stajnia Pałąc Runowo oraz bluza z nadrukiem Konie Moim Życiem -  do wyboru kolor. Idealne dla każdej miłośniczki koni.180 zł
Pakiet Survivalowca  Bluza Moro Runowo Team wraz z niezbędnikiem W tym piłka do drzewa, karta survivalowa, kompas, scyzoryk i wiele innych gadżetów100 zł
Dieta Bezglutenowa200   zł
Dieta Wegetariańska100   zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Zapewnia zwrot poniesionych kosztów obozu w przypadku choroby uczestnika przed lub w czasie imprezy turystycznej. Koszt – 4.98% od całkowitej sumy kosztów imprezy.4.98% zł

Transporty

Przyjazd samodzielnie  od godz. 15:00,  odbiór do godziny 11.00.

TRANSPORT za dopłatą odbywać się będzie PKP, busami lub autobusami rejsowymi przy min 5 os. z danego miasta, pod opieką wykwalifikowanego konwojenta. Organizator zastrzega sobie  możliwość wyjazdu w dniu poprzedzającym imprezę, przesiadek zmiany rozkładu jazdy, oraz środka transportu. Szczegóły miejsc zbiórek oraz godziny i daty wyjazdów podane zostaną na tydzień przed obozem droga mailową. Na stacjach pośrednich koloniści dosiadają się do grup i konwojentów.

MiejsceCenaMiejsceCenaMiejsceCena
Przyjazd własny 0 złBiałogard 150 złBydgoszcz 200 zł
Gdańsk 150 złGdynia 150 złIława 200 zł
Katowice 200 złKoszalin 150 złKraków 200 zł
Łódź 200 złPoznań 200 złSzczecin 200 zł
Warszawa 200 złWrocław 200 zł

Rabaty

Rabat dla min. 2 uczestników - 20 zł

Rabat dla stałego klienta - 50 zł

Akceptujemy kody rabatowe

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF