Jeszcze do niedawna zimowisko kojarzyło nam się niezmiennie z górami, śniegiem i nauką jazdy na nartach lub na snowboardzie. Od kilku lat coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się jednak zimowiska tematyczne. Z nauką gry na gitarze, z zajęciami artystycznymi, elementami survivalu czy jak to, w Runowie, z nauką jazdy konnej odbywającej się w zimowej scenerii, na pograniczu Kaszub i Pomorza …

Zimowisko z jazda konną

Zimowisko odbywa się na terenie odrestaurowanego pałacu znajdującego się w niewielkiej, pomorskiej wsi. Ale nie to jest w tym najważniejsze. Ważniejsze jest to, że na terenie ośrodka znajduje się duża stadnina, z ponad dwudziestoma końmi, z której korzystają uczestnicy zimowiska. Dzięki temu oprócz samej jazdy konnej można obcować ze zwierzakami przez cały dzień. Skutkuje to tym, że po obozie niemal każdy ma swojego ulubionego konia, z którym zdążył się zaprzyjaźnić przez tydzień pobytu w stajni w Runowie.

I podczas zajęć, bo w programie tygodniowego zimowiska jest minimum 6 godzin samej jazdy, odbywającej się w zależności od stopnia zaawansowania uczestników: na lonży, na padoku lub  w terenie. A jazda zimą, w śnieżnej scenerii dostarcza zupełnie nowych wrażeń. I nawet ci, którzy na koniu jeżdżą już od wielu lat wyjeżdżają zafascynowani.

Zimowisko w Runowie odbywa się we wszystkich terminach ferii zimowych, a jego cena to 1099 zł. Informacje o programie i ewentualnych promocjach znajdziecie na stronie ośrodka w Runowie.

A jeśli kogoś nie kręci ani zimowisko z jazdą na nartach, ani z jazdą konną to być może zainteresuje go zimowa szkoła przetrwania, która odbywa się w Runowie lub Akademia Pozytywnych Wrażeń przeznaczona dla maluchów w wieku od 6 do 11 lat.