Obóz dla młodzieży spragnionych bezpiecznych mocnych wrażeń i adrenaliny | Kaszuby

Adrenalina team. Obóz dla młodzieży

Ikona dla kogo

dla kogo

młodzież 13 - 17 lat

Ikona długośc pobytu

długośc pobytu

10 dni (czerwiec-sierpień)

Ikona miejsce

miejsce

Pałac pod Bocianim Gniazdem Stajnia Runowo

Ikona opcje dodatkowowe

opcje dodatkowowe

fakultety i transporty

Kolonia i obóz z elementami survivalu to propozycja dla dzieci i młodzieży spragnionych wrażeń i adrenaliny. Podczas pobytu uczestnicy wezmą udział w szeregu atrakcji i wyzwań. Program stworzony przez miłośników przygody i przyrody Kaszub. Od kajaków i tratw, po paintball, zajęcia w lesie, szkołę przetrwania czy pierwszą pomoc przedmedyczną. Obóz, na którym wzorują się wszyscy!!

 • Opis

  Kultowa kolonia i obóz młodzieżowy z elementami survivalu to propozycja dla dzieci i młodzieży spragnionej wrażeń i adrenaliny. Podczas pobytu uczestnicy wezmą udział w szeregu atrakcji i zostaną postawieni przed wieloma wyzwaniami, którym będą musieli sprostać. W nagrodę po wykonaniu zadania dostaną odznakę za sprawność. W lesie z mapą, na poligonie z paintballem, na wodzie w kajaku i tratwie, czekać ich będzie wspaniała zabawa. Program idealny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych survivalowców;) a po wszystkim gorące kąpiele i wiele więcej...

  JEDYNY ORYGINALNY OBÓZ ADRENALINA TEAM W POLSCE!

Kultowa kolonia i obóz młodzieżowy z elementami survivalu to propozycja dla dzieci i młodzieży spragnionej wrażeń i adrenaliny. Podczas pobytu uczestnicy wezmą udział w szeregu atrakcji i zostaną postawieni przed wieloma wyzwaniami, którym będą musieli sprostać...

czytaj więcej

 • Program

  STRZAŁ ADRENALINY — Ognia! Paintball, łuk, wiatrówka – różne typy broni, różne scenariusze zajęć, różne cele i zadania, ale jeden efekt – świetna zabawa. Poznaj techniki zwiadowcze, zdobywaj bazy i flagi, pokonuj przeciwnika, ćwicz celność i dokładność, zostań strzelcem wyborowym Adrenalina Team!

  NOC ADRENALINY — Ciemność, las, misja i… Adrenalina! Fabularyzowane gry terenowe i podchody nocne, pozwalają wcielić się w rolę szpiega, komandosa czy też najemnika, nauczą podstawowych technik zwiadowczych i dostarczą sporo emocji.

  LAS ADRENALINY — Na obszarach leśnych, poza zasięgiem cywilizacji, wyruszamy w podróż, wyposażeni w mapę i kompas. Po drodze czekać nas będą zadania, niespodzianki i wyzwania. Rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, kilometry szlaków leśnych to doskonałe tło do pobudzania adrenaliny. Bushcraft-owe warsztaty dla każdego.

  MORZE ADRENALINY — Woda to żywioł, z którym będziemy walczyć niczym na WYSPIE PRZETRWANIA, poznając tajniki pływania na zbudowanych przez nas tratwach bądź kajakach. Do naszej dyspozycji jest, wykwalifikowana kadra oraz ciekawa rzeka i basen.

  GÓRA ADRENALINY — Droga na szczyt nie zawsze jest prosta, ale za to dostarcza wiele wrażeń i emocji, a samo osiągnięcie celu jest powodem do dumy i satysfakcji. Czy to na ściance wspinaczkowej, moście tybetańskim czy Małpim Raju  poznamy tajniki alpinizmu. Będziesz miał możliwość poćwiczyć na różnych ściankach wspinaczkowych najciekawsze tajniki wspinaczki.

  EKSPEDYCJA ADRENALINY — Całodzienna wyprawa w teren, budowanie obozowiska, gotowanie na ogniu, nocleg w lesie, zadania wyzwania i Adrenalina dla każdego survival experta rodem z Wyspy Przetrwania.

  Walka ADRENALINY — Podejmij walkę i pokonaj własne słabości. Naucz się technik samoobrony z instruktorami. Dowiedz się jak należy zachować się w trudnych sytuacjach. Naucz się musztry i taktyki.

  Pierwsza Pomoc Adrenaliny — Sprawdź się w trudnej sytuacji, naucz udzielania pierwszej pomocy na profesjonalnym sprzęcie ratowniczym, weź udział w symulowanej grze terenowej, podczas której wraz z kolegami i koleżankami będziesz mógł się sprawdzić. 

   

  Świadczenia

  • Zakwaterowanie Domek / Namiot — według oferty oznaczenie przy rezerwacji. Namioty dla dzieci od 13 roku życia)
  • Wyżywienie — Jedzenie podawane w klimatyzowanej sali jadalnej. Smaczna kuchnia europejska i polska uwzględnia dietę wegetariańską, obejmuje cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz suchy prowiant na drogę (opcja z transportem) Tu zawsze możesz przyjść po dokładkę. Dodatkowo dla wszystkich dostępny jest dystrybutor z wodą oraz wieczorna przekąska u opiekunów.
  • Możliwość wykupienia diety bezglutenowej
  • Ubezpieczenie NNW na 20 tys. zł
  • Opieka — Wychowawcy, animatorzy i instruktorzy zajęć tematycznych; całodobowa opieka medyczna na ośrodku, lekarz pod telefonem, ratownik na kąpielisku;
  • Realizacja programu zgodnie z ofertą
  • Dyskoteki animacyjne, ogniska i grille; Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne; 
  • Szkolenie z pierwszej pomocy połączone z grą terenową prowadzone na profesjonalnym sprzęcie przez kadrę medyczną 
  • Powyższy program w tym Paintball 200 kul na osobę, zobacz film.
  • Każdy uczestnik zdobywać będzie odznaki Adrenalina Team I, II i III stopnia.  
  • Na zajęcia wypożyczana jest kultowa Bluza moro — Adrenalina Team.
  • Można dokupić fakultet Paintball XXL lub zakupić bluzę moro. 
  • Telefony podczas obozu są deponowane u wychowawców.
  • Z dziećmi i wychowawcami można kontaktować się w czasie ciszy poobiedniej: Adrenalina Team - 14:30 - 15:30
  • Przy przyjęciu dziecka na kolonie wymagana jest podpisana karta kwalifikacyjna uczestnika oraz dodatkowe zgody na zajęcia np. na Panitball,  
  • Skrót AD — oznacza zakwaterowanie w domku ATN — zakwaterowanie w namiocie.
  • Ubezpieczenie na fundusz gwarancyjny i pomocowy
  • Należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem ośrodka kolonii, obozu oraz zasadami higieny.
  • Najczęściej zadawane pytania i regulamin kolonii
  • Ubezpiecz się od kosztów rezygnacji (obowiązuje zachorowanie na Covid 19, rezygnację w trakcie obozu itp.) - koszt 5% kosztów imprezy — link do rejestracji.

STRZAŁ ADRENALINY — Ognia! Paintball, łuk, wiatrówka – różne typy broni, różne scenariusze zajęć, różne cele i zadania, ale jeden efekt – świetna zabawa. Poznaj techniki zwiadowcze, zdobywaj bazy i flagi, pokonuj przeciwnika, ćwicz celność i dokładność, zostań strzelcem wyborowym Adrenalina Team...

czytaj więcej

 • Miejsce

  Ośrodek kolonijno-wypoczynkowy "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII  wieczny pałac wraz z kompleksem wypoczynkowym zapewniającym zachowanie dystansu społecznego.

  Na terenie 5 hektarów goście mogą korzystać z  przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „runowskiej plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, odkrytego basenu, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, siłowni zewnętrznej oraz kompleksu jeździeckiego. Ponadto dzieci mogą korzystać z terenów rekreacyjno-sportowych Sołectwa Runowo, wiaty zajęciowej oraz profesjonalnego boiska piłkarskiego i placów zabaw. 

  W razie niepogody dysponujemy: halą 600 m2, w której znajduje się duża ścianka wspinaczkowa 5x5 m, plac jeździecki i odbywają się zajęcia animacyjne; Wiatą Indiańską 200 m2; Wiatą zajęciową 200 m2 wyposażoną w stoły na warsztaty lub zajęcia lekcyjne; oraz dużymi namiotami świetlicowymi ze stołami do gier i rzutkami. Dzięki temu, mimo złej pogody możemy realizować program zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych.

  Baza noclegowa Pałacu pod Bocianim Gniazdem

  • Pałac jest dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym kominkiem; 20 wszechstronnych pokoi z łóżkami, szafami, szafeczkami, stolikami oraz łazienkami; dodatkowych sanitariatów oraz werandy — sali zajęciowej, izolatek i gabinetu medycznego. Obiekt jest monitorowany i bezpieczny. 
  • Domki — Kompleks drewnianych domków znajduje się 150 m od pałacu, obok „runowskiej plaży”, piaszczystego boiska wraz z placem zabaw. Wyposażono je w 4 - 6 łóżek, szafę, szafki i stolik. Każdy ma własną łazienkę oraz werandę skierowaną na nasłonecznione południe, oraz plac apelowy. Do dyspozycji są też nowoczesne kontenerowe domki modułowe. 
  • Namioty są do 6 - osobowe — typu NS wyposażone w łóżka polowe z materacami i kocami, drewniane podłogi, szafy lub skrzynie (potrzebne własne śpiwory). Na terenie Camp Runowo prócz obozowiska znajdują się: plac apelowy, murowane sanitariaty, umywalnia polowa odkryty basen oraz namioty świetlicowe. Cały teren obozowiska jest oświetlony, z miejscem ogniskowym, boiskiem do piłki plażowej i ścianką wspinaczkową. 

  Podczas wakacji dostosowujemy liczbę osób przebywających na ośrodku, zapewniamy dodatkowe izolatki, zgodnie z zaleceniami GIS. 

  Ośrodek spełnia normy zawarte w wytycznych MEN, MZ i GIS czego poświadczeniem jest posiadanie Certyfikat "Obiekt Bezpieczny Epidemicznie"

  Wyżywienie  All-Inclusive  (w stylowej i klimatyzowanej jadalni, serwowane są dania kuchni polskiej i europejskiej):

  • śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, (Tu zawsze będziesz mógł  przyjść po dokładkę)  
  • Zdrowe przekąski (warzywa, owoce, z  domowe wypieki i inne pyszności dostępne na osobnym stole w wyznaczonych godzinach) 
  • stały dostęp do napojów zimnych i ciepłych (woda, kompot, herbatka, wystarczy mieć własny bidon lub eko-kubeczek)
  • suchy prowiant na drogę (przy transporcie zorganizowanym przez ośrodek),
  • możliwość zgłoszenia diety wegetariańskiej, bezglutenowej i innych (koniecznie należy zgłosić to przy formularzu rezerwacyjnym może wiązać się z dopłatą).

Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, że każdy, kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich...

czytaj więcej

 • Transport i fakultety

  Przyjazd samodzielnie na ośrodek od godz. 15:00 do 18:00,  odbiór do godziny 12.00.

  TRANSPORT za dopłatą odbywać się będzie PKP, busami lub autobusami rejsowymi przy min 6 os. z danego miasta, pod opieką wykwalifikowanego konwojenta. Organizator zastrzega sobie  możliwość wyjazdu w dniu poprzedzającym imprezę, przesiadek zmiany rozkładu jazdy, oraz środka transportu. Miejsca oznaczone * są do potwierdzenia. Szczegóły miejsc zbiórek oraz godziny i daty wyjazdów podane zostaną na tydzień przed obozem. 

   

  !!! WAŻNA INFORMACJA !!!

  W związku z sytuacją epidemiczną w kraju oraz możliwymi ograniczeniami w sektorze usług transportu zbiorowego, transporty mogą zostać niezależnie od Organizatora odwołane lub przełożone na inny środek transportu. Wszelkie informacje będą znane w okresie tuż przed imprezą.  

    Transporty Tabela   
  miejscowość przystanek wyjazd powrót dopłata
  RUNOWO Przyjazd własny  15.00 11.00 0
  Białystok  Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c przy McDonald's  04:45 20:30 280
  Bydgoszcz  Stacja paliw MOYA ul. Bydgoskich Przemysłowców 25  10:45 14:30 200
  Częstochowa  Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe)  07:45 17:45 260
  Gdańsk PKP informacja zostanie podana na 7 dni przed imprezą     150
  Głogów  Stacja paliw BP przy KFC, ul. Legnicka 15  06:30 19:10 280
  Gniezno  S5 MOP Pierzyska przy KFC w kierunku na Bydgoszcz  09:45 15:45 200
  Katowice  Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 p. Burger King  06:15 19:00 300
  Koszalin Transport PKP dosiadanie do pociągu relacji Szczecin - Lębork     200
  Kraków  Stacja paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4  05:00 20:00 300
  Kutno  A1 Bar u Zbycha przy węźle Kutno Północ  10:00 15:15 200
  Legnica  Stacja Paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 / róg Domeyki  05:30 20:10 280
  Leszno  stacja paliw SHELL przy McDonald's, Lasocice, Szkolna 1a, okolice węzła S5 Leszno Zachód  07:45 18:00 260
  Lębork Transfer z i na dworzec PKP godzina do uzgodnienia     100
  Lubin  Stacja paliw ORLEN, ul. Leśna 2 (róg Legnickiej)  05:50 19:50 280
  Lublin  Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 2  05:15 20:15 280
  Łódź  A1 MOP Wiśniowa Góra Wschód, w kierunku Gdańska  09:15 16:15 200
  Nisko  Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1  04:00 21:30 300
  Piła  Parking przy Barze Nad Zalewem (północna obwodnica DK10)  09:00 16:30 200
  Piotrków Tryb. Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43  08:45 16:45 250
  Polkowice  Stacja paliw ORLEN, ul. Jana Pawła II 50  06:10 19:30 280
  Poznań  Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu)  09:00 16:45 220
  Radom  Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 120 przy McDonald's  07:00 18:30 250
  Rawicz  MOP Dębno przy trasie S5  07:00 18:15 280
  Rzeszów  Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 46  03:00 22:30 300
  Szczecin  Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga lub PKP informacje 7 dni przed obozem     250
  Toruń  Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego)  12:00 13:30 180
  Wałbrzych  Stacja paliw MOL, ul. Wrocławska 144  04:00 21:30 300
  Warszawa  Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką  07:30 18:30 220
  Włocławek  A1 MOP Machnacz Północ kierunek Toruń, stacja paliw CIRCLE-K przy McDonald's  10:45 14:45 200
  Wrocław  Bielany Wrocławskie, Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 (przy Pizza Hut / Starbucks) 06:00 19:00 280
  Zambrów  Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31  05:30 19:45 280

   

  transport PKP może się nie odbyć informacja na tydzień przed obozem.

   

   

  Fakultety

   

   

  • 250,00 zł/os.
  • 100,00 zł/os.
  • 128.98 zł
  • 200,00 zł/os,
  • 100,00 zł/os.

   

Podczas naszych koloni możesz skorzystać z dodatkowych fakultetów oraz zorganizowanego transportu z różnych miejsc Polski.

czytaj więcej

TerminCenaRezerwacja
23-06-2024 - 02-07-2024PAŁAC / DOMEK3250 zł
03-07-2024 - 12-07-2024PAŁAC / DOMEK3250 zł
13-07-2024 - 22-07-2024PAŁAC / DOMEK3150 złBrak miejsc
23-07-2024 - 01-08-2024PAŁAC / DOMEK3250 zł Rezerwuj
ostatnie 5 miejsc
02-08-2024 - 11-08-2024PAŁAC / DOMEK3250 zł Rezerwuj
12-08-2024 - 21-08-2024PAŁAC / DOMEK3250 zł Rezerwuj
22-08-2024 - 31-08-2024PAŁAC / DOMEK2590 zł Rezerwuj
23-06-2024 - 02-07-2024NAMIOT2590 zł
03-07-2024 - 12-07-2024NAMIOT2995 zł
13-07-2024 - 22-07-2024NAMIOT2995 złBrak miejsc
23-07-2024 - 01-08-2024NAMIOT2590 zł Rezerwuj
ostatnie 10 miejsc
02-08-2024 - 11-08-2024NAMIOT2590 zł Rezerwuj
12-08-2024 - 21-08-2024NAMIOT2190 zł Rezerwuj

Pytania i odpowiedzi

 • Program dnia wakacje

  • POBUDKA 7.00- obóz Wakacje w siodle, Extrime SURVIVAL ; 8.00 Mali Giganci, Adrenalina Team Letni Obóz Piłkarski
  • ŚNIADANIE 7.45 - 9.45
  • ZAJĘCIA W GRUPACH 10.00 - 13.00
  • OBIAD 13.00 - 14.30
  • CISZA POOBIEDNIA 14.30 15.15 (czas na telefony i pisanie listów)
  • ZAJĘCIA W GRUPACH 
  • KOLACJA 18.00 - 19.30
  • ZAJĘCIA OGÓLNOKOLONIJNE — DYSKOTEKI, KOLONIADY, OGNISKA ARTYSTYCZNE
  • TOALETA WIECZORNA
  • CISZA NOCNA 22.00 - 7.00

  Program dnia może ulec zmianie w zależności od pogody i planowanych zajęć. 

 • Jaka jest kwota zaliczki i termin płatności?

  Po dokonaniu rezerwacji, w ciągu 3 dni należy wpłacić zaliczkę w wysokości 30% całości imprezy. Konkretna kwota oraz numer konta podane są na umowie imprezy turystycznej w rubryce "płatności". Pozostałe 70% należy dopłacić między 30 a 21 dniem przed rozpoczęciem turnusu. Szczegółowe informacje płatności podane są na umowie imprezy turystycznej. 

 • Regulamin kolonii/ obozu/ ferii/ w Pałacu pod Bocianim Gniazdem

  Wszystkich obowiązują zasady bezpieczeństwa dotyczące:

  • profilaktyki przeciwpożarowej
  • poruszania się po obiekcie i poza nim
  • przestrzegania regulaminu kąpieli
  • przestrzegania Regulaminu Stajni Pałac Runowo
  • przestrzegania Regulaminu ośrodka.
  1. Bezwzględnie przestrzegamy programu dnia.
  2. We wszystkich  sprawach zwracamy się do wychowawców grup.
  3. Obowiązuje zakaz samodzielnego oddalania się z obiektu i od grupy.
  4. W pomieszczeniach sypialnych, w obiekcie i poza nim  obowiązuje dbałość o porządek i poszanowanie mienia.
  5. Wszyscy dbamy o higienę osobistą oraz o schludny wygląd.
  6. Wzajemna pomoc, uśmiech, życzliwość i troska o słabszych to podstawowe zasady obowiązujące na kolonii.
  7. Na obozie młodzieżowym obowiązuje zakaz palenia tytoniu, picia alkoholu i używania środków odurzających.
  8. Rodzice lub opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez uczestnika podczas podróży i pobytu.
  9. Organizator nie zwraca pieniędzy za niewykorzystane dni pobytu na obozie/kolonii, gdy ich niewykorzystanie nastąpiło z winy Klienta/uczestnika pobytu.
  10. Podczas pobytu, by nie przeszkadzać w zajęciach; telefony komórkowe deponowane są u opiekunów i udostępniane uczestnikom w wyznaczonych godzinach sjesty poobiedniej. Rodzice dostają tel. kontaktowy do kierownika kolonii lub opiekuna. Ogólnodostępny nr tel. do ośrodka to 59 8115149 
  11.  Naruszanie ww. zasad może spowodować wydalenie uczestnika z obozu.

  Poniżej załączono komplet regulaminów ośrodka, z którym należy zapoznać się przed przyjazdem na wypoczynek.

 • Czy można mieć telefony komórkowe na kolonii?

  Oczywiście, że tak, jednak z przyczyn bezpieczeństwa pracy i zajęć telefony są deponowane u opiekunów na czas jazd konnych, wyjść do lasu czy zajęć grupowych. Dostępne są w wyznaczonych godzinach.

  Najważniejsze jest bezpieczeństwo !!! Telefony komórkowe rozpraszają dzieci podczas jazd, mogą przyczynić się do spłoszenia koni czy zostać rozdeptane na jeździe przez konia lub zgubione w lesie na wędrówce pieszej.

  Na kolonii  i obozach w pałacu pod bocianim gniazdem mamy sjestę poobiednią trwającą od około 13.30 do około 15.30, podczas której dzieci odpoczywają w pokojach i mogą korzystać z telefonów do woli.

  GŁÓWNY TELEFON DO OŚRODKA TO +48 59 811 51 49 NA BIURO

  ZAWSZE MOŻNA ZADZWONIĆ DO OPIEKUNA — TELEFONY PODAWANE W OŚRODKU.

 • Ile kieszonkowego dać dziecku?

  Trudne pytanie... Na terenie ośrodka znajduje się sklepik ze słodyczami, napojami i pamiątkami, gdzie można nabyć to, co potrzeba. Zamówienia specjalne (np. dla dziewcząt), realizuje biuro z porozumieniem z wychowawcami.

  Co do wielkości kieszonkowego, średnio młodsze dzieci dostają po ok. 20 zł na dzień + ekstra na wycieczkę. Pieniądze można zdeponować u opiekuna, który prowadzi listę wpłat i wypłat uzgodnioną z dzieckiem i rodzicem.

  Sklepik otwierany jest po posiłkach i w wyznaczonych godzinach.

  Mineralna woda lub kompot dla uczestników obozu dostępne są o każdej porze — wystarczy zgłosić się do obsługi ośrodka, do opiekunów.

 • Czy jest dostęp do telewizji i internetu?

  W Runowie odpoczywamy od TV i internetu. W pokojach nie ma telewizji ogólnodostępnej dla dzieci. Grupy wypoczywają aktywnie i jeżeli przewidziany jest seans TV, to zwykle są to:

  • Wydarzenia sportowe (mecze, olimpiada, itp.);
  • Projekcje filmów tematycznych (np. o koniach czy dzikim zachodzie);
  • Interaktywne wykłady z porównywaniem jazd poszczególnych osób;
  • Karaoke i inne.
 • Jakie jest wyżywienie?

  Wyżywienie wakacje — all inclusive (w stylowej i klimatyzowanej jadalni, serwowane są dania polskie i europejskie):

  • śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, (Tu zawsze będziesz mógł  przyjść po dokładkę i gorącą herbatę !!!)
  • stół cateringowy ze zdrowymi przekąskami (warzywa, owoce, domowe wypieki i inne pyszności)
  • stały dostęp do wody i napojów ciepłych
  • suchy prowiant na drogę (przy transporcie),

  Kuchnia serwuje dania zbilansowane zgodnie z dietą dla dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość wyboru diety wegetariańskiej, wegańskiej, bądź zgłoszenia innych diet, jednakże wiąże się to z zaznaczeniem w karcie kwalifikacyjnej uczestnika i poinformowaniem ośrodka w formularzu rezerwacyjnym. Przyjmujemy dzieci z chorobami takimi jak Fenyloketonuria po wcześniejszym kontakcie z biurem i uzgodnieniu zasad żywienia z szefem kuchni.

  Uprzejmie prosimy o zabranie własnych bidonów na kolonie. 

  Więcej informacji pod nr. 602445113

  Koszt diety bezglutenowej — dopłata 200 zł

 • Godziny jazdy konnej

  Stajnia Pałac Runowo prowadzi jazdy w siodle w systemie godzin szkolnych — jedna godzina lekcji obejmuje 45 minut jazdy samodzielnej w siodle lub 30 min w przypadku jazdy na lonży.

  W przypadku zajęć podczas obozów, kolonii lub ferii typowo jeździeckich, jednego dnia uczestnik może  jeździć w siodle 2 godziny lekcyjne razem lub osobno (np. rano i wieczorem).

  Zajęcia dla kolonii innych opierają się na jazdach w siodle, na oklep  i w terenie oraz na zajęciach praktycznych i są organizowane w formie szkoleń-warsztatów, ćwiczeń i spacerów.

 • Przyjazd i wyjazd na kolonie

  W przypadku osób z własnym transportem przyjazd odbywa się zwykle w godzinach między 15.00 a 18.00.

  Wyjazd zwykle odbywają się w godzinach przedpołudniowych do godziny 11.00

  Istnieje  jednak możliwość przyjazdu bądź wyjazdu w innych godzinach, jednak trzeba to uzgodnić z biurem lub z kierownikiem kolonii - +48 59 811 51 49

  Osoby pozostające na kolejny turnus zostają pod opieką dyżurującej kadry ośrodka.

  Więcej o transportach kolonijnych na stronie www.transporty.runowo.pl

 • Jak otrzymać fakturę za kolonię?

  W przypadku faktury na zakład pracy należy wpisać wszystkie dane w momencie wypełniania zgłoszenia dziecka na kolonie. Po wpłaceniu zaliczki możemy Państwu wystawić fakturę VAT zaliczkową na kolonie do zakładu pracy lub innych instytucji. Końcowa faktura może zostać wystawiona najszybciej w dniu zakończenia turnusu. Istnieje również możliwość wystawienia faktury pro forma. Wszelkie dane dot. faktury wysyłamy na mail ksiegowosc@runowo.pl

 • Strój i wyposażenie jeźdźca / porady

  Strój i wyposażenie jeźdźca — zaczynamy! Info PZJ

  Na początek nie chodzi o zakup pełnego stroju, w którym można by pokazać się podczas konkursu oficjalnego, a o bezpieczeństwo. Wbrew pozorom, to właśnie poza naszym dobrym samopoczuciem spowodowanym posiadaniem profesjonalnego ubioru, o bezpieczeństwo chodzi tu najbardziej.

  Zakupu najlepiej dokonać z pomocą osoby doświadczonej lub w sklepie jeździeckim, w którym z pewnością będzie ktoś, kto dobrze doradzi.

  Bezwzględnie najważniejsze, aby posiadać dopasowany kask z trzypunktowym zapięciem! I nie tylko posiadać, ale aby podczas jazdy konnej zapięty znajdował się zawsze na głowie jeźdźca! Upadków wbrew pozorom nie zdarza się tak wiele, ale kiedyś jednak taki moment może nadejść.

  Kamizelka ochronna. Od jakiegoś czasu polecane są podczas jazdy konnej kamizelki zabezpieczające w razie upadku. Warto spytać instruktora o konieczność zakupu.( w naszej stajni można wypożyczyć taką kamizelkę bez opłat).

  Buty. Tu zasada jest taka, że nie powinny posiadać zbyt grubej podeszwy (bez protektora!), która powodowałaby klinowanie w strzemieniu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ,ważne również, aby buty posiadały niski i płaski obcas, co uniemożliwi głębokie wpadanie butów w strzemiona. Odradzam buty sznurowane, bez schowanych sznurowadeł. Potrafią złośliwie się rozwiązać, zaczepiać. I w zasadzie buty spełniające te wymogi nadają się na nasze pierwsze jazdy. Tyle że warto mieć zabezpieczone łydki (przed otarciami, przyszczypywaniem puśliskami). Tak więc wysoka cholewa bez wątpienia pomaga. Są jeździeckie buty z wysokimi cholewami, skórzane, gumowe. Ale również można zakupić osobno buty (sztyblety) i dopasowane do naszej nogi i do butów sztylpy na ogół z suwakiem.

  Bryczesy (spodnie do jazdy konnej). Ważne, aby były elastyczne, ale nie rolujące się np. pod klanami co może spowodować bolesne obtarcia, bezszwowe (dżinsy potrafią również mocno obetrzeć), zwężone na dole co zapobiega ich podciąganiu. Grube legginsy powinny się sprawdzić. Oczywiście ,najlepiej, jeśli będą to typowe spodnie jeździeckie, które posiadają tzw. leje pełne lub jedynie na kolana. Zabezpiecza to nogi przed siniakami i otarciami. Noga w takim rodzaju spodni lepiej leży w siodle.

  Rękawiczki do jazdy konnej ze wzmocnieniami w miejscach, w których leżą wodze. Warto mieć. Wodze nie spowodują wtedy powstawania „bąbli” na palcach, wodze lepiej leżą w ręku (nie wyślizgują się), bezpieczne jest prowadzenie konia. W razie, gdyby koń odskoczył, nie ociera nam wodzami lub uwiązem rąk.

  Bat. Od 75 cm (przepisowy w skokach przez przeszkody) do ponad 100 cm (w ujeżdżeniu). Warto posiadać jako pomoc jeździecką. Z pewnością nie będzie niezbędny podczas pierwszych lekcji, ale potem lepiej mieć własny niż zbierać gałązki.

  Ostrogi. Na tym etapie, przy niespokojnej jeszcze nodze nie będą potrzebne!

  Pozostałe. Miło jeśli każda jazda będzie waszym małym świętem. I nie chodzi o eleganckie koszule konkursowe noszone podczas każdego treningu, ale biały przewiewny podkoszulek – czemu nie? I tak za każdym razem zapewne wrzucicie go  do pralki! Warto mieć zapas! Tylko osoby, które nigdy nie siedziały na koniu twierdzą, że jest to sport, który nie wymaga wysiłku.

  Osoby noszące okulary lepiej, żeby pomyślały o oprawkach tytanowych, niełamiących się.

  Owady…zabezpieczamy różnymi płynami i siatkami nasze konie – zamiast się stresować, warto pomyśleć również o sobie. Mieć jakiś płyn, przewiewną koszulę z długim rękawem, jeśli owadów jest bardzo dużo.

  Kurtka przeciwdeszczowa, ciepłe okrycie. Dobrze, jeśli oddychające, ale niezbyt luźne.

  Zapewne każdy instruktor doda od siebie inne dobre rady, a po jakimś czasie Wy będziecie mieli swoje dobre rady dla innych!

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy

  Planujesz pobyt w Runowie? Właśnie kupiłeś wycieczkę lub kolonie? Ubezpiecz się na wypadek konieczności rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu — teraz również z powodu COVID-19.

  Ubezpieczenie obejmuje Imprezy / Usługi turystyczneNoclegi (hotele, apartamenty, mieszkania wakacyjne) oraz Bilety (lotnicze, autokarowe, kolejowe, promowe).

  Zwrot poniesionych kosztów do 20 000 PLN na osobę.

  Aż 17 powodów rezygnacji objętych ochroną, a wśród nich m.in.*:

  • Nagłe zachorowania na COVID-19 Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego
  • Nagłe zachorowania na COVID-19 Członka rodziny Ubezpieczonego wymagającego natychmiastowej Hospitalizacji
  • Objęcia Ubezpieczonego obowiązkową Kwarantanną przez służby sanitarne

  Szczegółowe informacje o zakresie ochrony znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU)

  Koszt to tylko około 5 % wartości imprezy - KUP>

 • Dokumenty do pobrania

 • Wyżywienie All - Inclusive
 • Noclegi Pałac / domki
 • Centrum SPA
 • Teren 5 hektarów
 • Profesjonalną kadrę
 • Rodzinną atmosferę
 • Certyfikowany Ośrodek Jeździecki PZJ
 • Całoroczna profesjonalna nauka jazdy konnej
 • Wykwalikowani instruktorzy
 • Spokojne i ułożone konie
 • Hala jeździecka, profesjonalnie parkury
 • Niepowtarzalny klimat obozów
 • Biblioteczka konna - ponad 200 fachowych książek
 • Ubezpieczenie NNW 20 000 zł sport w cenie
 • Stajnia z krytą halą i karuzelą
 

Przejdź do góry strony

Runowo. Spotkajmy się tutaj