Idealna kolonia dla najmłodszych dzieci | Kaszuby

Mali Giganci. Kolonia dla najmłodszych

Ikona dla kogo

dla kogo

dzieci 7 - 12 lat

Ikona długośc pobytu

długośc pobytu

10 dni (czerwiec-sierpień)

Ikona miejsce

miejsce

Pałac pod Bocianim Gniazdem Stajnia Runowo

Ikona opcje dodatkowe

opcje dodatkowe

fakultety i transporty

Specjalnie przygotowany program dla najmłodszych, pozwalający bezstresowo poznać świat kolonii, przyrody i odkryć swoje różne umiejętności. Warsztaty rozwoju osobistego poprzez zabawę...

  • Opis

    KOLONIA „MALI GIGANCI”

    Jesteś super dzieciakiem!  Zostań MAŁYM GIGANTEM

    Specjalnie przygotowany program dla najmłodszych, pozwalający bezstresowo poznać świat kolonii, przyrody i odkryć różne swoje umiejętności.  Kreatywne warsztaty rozwoju osobistego poprzez zabawę wykształcą samodzielność i pewność siebie. Jest to również idealny program dla osób kochających zwierzęta. 

    Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy niezwykłe odznaki, które otrzymasz za wykonanie różnego rodzaju zadań i zostaniesz mistrzem, zdobywając tytuł: "MAŁEGO GIGANTA"

    Odpocznij od Internetu i TV!

Specjalnie przygotowany program dla najmłodszych, pozwalający bezstresowo poznać świat kolonii, przyrody i odkryć różne swoje umiejętności.  Kreatywne warsztaty rozwoju osobistego poprzez zabawę wykształcą samodzielność i pewność siebie. Jest to również idealny program dla osób kochających zwierzęta. ...

czytaj więcej

  • Program

    Zintegruj się!
    Podczas gier, tańców i zabaw integracyjnych, prowadzonych przez doświadczoną kadrę, poznasz w ciekawy sposób świat kolonii i życia w grupie. 

    Zostań artystą!
    Weźmiesz w rękę kartkę, kredki, farby oraz inne przybory i skomponujesz przepiękne dzieło sztuki, które będzie zaprezentowane  na specjalnej wystawie. 

    Wejdź na wyżyny!
    Poczujesz prawdziwą adrenalinę i wejdziesz na ściankę wspinaczkową oraz most linowy podczas bezpiecznych zajęć z instruktorem. 

    Traf do celu!
    Poznasz rodzaje broni pneumatycznej i nauczysz się celnie strzelać niczym Indianin, z łuku i wiatrówki. Rzucać lassem czy grać w bulle

    Zostań Masterchefem!
    Pod czujnym okiem szefa kuchni dowiesz się, jakie są rodzaje przypraw, jak przygotować szybkie i proste danie w konkursie kulinarnym. Sam przygotujesz danie główne!!

    Zatańcz z gwiazdami!
    Stworzysz własną choreografię do wybranego utworu i  zatańczysz podczas kolonijnego Show. Odkryjemy twoje talenty!

    Zostań Prepersem!
    Poznasz sztukę przetrwania w lesie, budowy schronienia i zdobywania pożywienia, nie tylko w lesie pokażemy Ci, jak odnaleźć drogę ,gdy się zgubisz. Nauczysz się, jak radzić sobie bez telefonu, pralki i kochanej Mamy. Dowiedz się jak udzielić pierwszej pomocy na warsztatach.

    Poczuj wiatr we włosach!
    Będziesz miał niepowtarzalną okazję na przejażdżkę z instruktorem i pasjonatem  w koszu kultowego Motocykla Dniepr lub na quadzie i przeżyć niezapomnianą przygodę!

    Savoir Vivre w życiu!
    Poznaj dobre maniery na co dzień i od święta, dzięki odgrywanym scenkom z życia, zabawnym ćwiczeniom. Dowiedz się, jak  zachowywać się nie tylko przy stole, w sklepie czy podczas różnych imprez.

     

    Świadczenia

    • Zakwaterowanie w Pałacu pod Bocianim Gniazdem, 
    • Wyżywienie All-Inclusive: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja, suchy prowiant na drogę (opcja z transportem) stół szwedzki — zdrowe przekąski + woda do woli.
    • Ubezpieczenie NNW w PZU Życie na 30 tys. zł 
    • Opieka — Doświadczona kadra: kierownik kolonii, wychowawcy, animatorzy i instruktorzy zajęć tematycznych; opieka medyczna ratownik medyczny kpp, pielęgniarka lub w ZOZ.
    • Bardzo bogaty program zajęć w tym dyskoteki animacyjne, ogniska i grille.
    • Dyskoteki animacyjne, ogniska i grille; 
    • Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne w tym parada kolorów, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawy w „Małpim Raju”, wycieczki piesze, wieczorne zabawy tematyczne,
    • SPA warsztaty — czyli jacuzzi, wanny termalne i inne atrakcje w centrum SPA wodne szaleństwa.
    • Możliwość prania odzieży każdy, kto zabierze trochę proszku do prania będzie mógł skorzystać nieodpłatnie z pralki. Oczywiście nauczymy ręcznie prać. 
    • Ubezpieczenie na fundusz gwarancyjny i pomocowy
    • Odpoczywamy od Internetu, TV i telefonów, które na czas zajęć są deponowane u wychowawców i wydawane w ustalonych przerwach. 
    • Kontakt do ośrodka +48 598115149
    • Przy przyjęciu dziecka na kolonie wymagana jest podpisana karta kwalifikacyjna uczestnika oraz dodatkowe zgody na zajęcia, oraz oświadczenia.
    • Najczęściej zadawane pytania i regulamin kolonii

    Relacja z obozu  w naszych Multimediach

Zintegruj się! Podczas gier, tańców i zabaw integracyjnych, prowadzonych przez doświadczoną kadrę, poznasz w ciekawy sposób świat kolonii i życia w grupie...

czytaj więcej

  • Miejsce

    Ośrodek kolonijno-wypoczynkowy "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII  wieczny pałac wraz z kompleksem wypoczynkowym zapewniającym zachowanie dystansu społecznego..

    Na terenie 5 hektarów goście mogą korzystać z  przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, „runowskiej plaży” SPA — centrum z Jacuzzi, Wanną Termalną LAVA i sauną, odkrytego basenu, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, siłowni zewnętrznej oraz kompleksu jeździeckiego. Ponadto dzieci mogą korzystać z terenów rekreacyjno-sportowych Sołectwa Runowo, wiaty zajęciowej oraz profesjonalnego boiska piłkarskiego i placów zabaw. 

    W razie niepogody dysponujemy: halą, w której znajduje się duża ścianka wspinaczkowa, salą biesiadną  ze sprzętem interaktywnym,  Wiatą Indiańską; Wiatą zajęciową wszechstronnie wyposażoną na warsztaty lub zajęcia lekcyjne co pozwala na zabawę niezależnie od wieku i pogody.

    Baza noclegowa Pałacu pod Bocianim Gniazdem

    • Pałac jest dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym kominkiem; 20 wszechstronnych pokoi z łóżkami, szafami, szafeczkami, stolikami oraz łazienkami; dodatkowych sanitariatów oraz werandy-sali zajęciowej, izolatek i gabinetu medycznego. Obiekt jest monitorowany i bezpieczny. 
    • Domki — Kompleks drewnianych domków znajduje się 150 m od pałacu, obok „runowskiej plaży”, piaszczystego boiska wraz z placem zabaw. Wyposażono je w 4 - 6 łóżek, szafę, szafki i stolik. Każdy ma własną łazienkę oraz werandę skierowaną na nasłonecznione południe, oraz plac apelowy. Do dyspozycji są też nowoczesne 2 domki modułowe oraz duża sala biesiadna z pełnym wyposażeniem w razie niepogody. 
    • Namioty są do 6 - osobowe typu NS wyposażone w łóżka polowe z materacami i kocami, drewniane podłogi, szafy lub skrzynie (potrzebne własne śpiwory). Na terenie Camp Runowo prócz obozowiska znajdują się: plac apelowy, murowane sanitariaty, umywalnia polowa odkryty basen oraz namioty świetlicowe. Cały teren obozowiska jest oświetlony, z miejscem ogniskowym, boiskiem do piłki plażowej i ścianką wspinaczkową. 

    Ośrodek spełnia normy zawarte w wytycznych MEN, MZ i GIS czego poświadczeniem jest posiadanie Certyfikat "Obiekt Bezpieczny Epidemicznie"

    Wyżywienie  All — Inclusive  (w stylowej i klimatyzowanej jadalni, serwowane są dania kuchni polskiej i europejskiej):

    • śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, (Tu zawsze będziesz mógł  przyjść po dokładkę)  
    • Zdrowe przekąski (lokalne warzywa, owoce oraz domowe wypieki i inne pyszności przygotowane przez pałacową kuchnię) 
    • stały dostęp do napojów zimnych i ciepłych (woda, kompot, herbatka, wystarczy mieć własny bidon lub eko-kubeczek)
    • suchy prowiant na drogę (przy transporcie zorganizowanym przez ośrodek),
    • Sklepik z pamiątkami 
    • możliwość zgłoszenia diety wegetariańskiej, bezglutenowej i innych (koniecznie należy zgłosić to przy formularzu rezerwacyjnym może wiązać się z dopłatą).

Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, że każdy, kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich...

czytaj więcej

  • Transport i fakultety

    Przyjazd samodzielnie na ośrodek od godz. 15:00 do 18:00,  odbiór do godziny 12.00.

    TRANSPORT za dopłatą odbywać się będzie PKP, busami lub autobusami rejsowymi przy min 6 os. z danego miasta, pod opieką wykwalifikowanego konwojenta. Organizator zastrzega sobie  możliwość wyjazdu w dniu poprzedzającym imprezę, przesiadek zmiany rozkładu jazdy, oraz środka transportu. Miejsca oznaczone * są do potwierdzenia. Szczegóły miejsc zbiórek oraz godziny i daty wyjazdów podane zostaną na tydzień przed obozem. 

     

    !!! WAŻNA INFORMACJA !!!

    Przyjazd autokarów do ośrodka planowany jest ok godz.18.30, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Szczegóły transportu drogą kolejową, zostaną podane na 3 dni przed wyjazdem.

      Transporty Tabela   
    miejscowość przystanek wyjazd powrót dopłata
    RUNOWO Przyjazd własny  15.00 11.00 0
    Białystok  Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c przy McDonald's  04:45 20:30 280
    Bydgoszcz  Stacja paliw MOYA ul. Bydgoskich Przemysłowców 25  10:45 14:30 200
    Częstochowa  Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe)  07:45 17:45 260
    Gdańsk PKP informacja zostanie podana na 7 dni przed imprezą     150
    Głogów  Stacja paliw BP przy KFC, ul. Legnicka 15  06:30 19:10 280
    Gniezno  S5 MOP Pierzyska przy KFC w kierunku na Bydgoszcz  09:45 15:45 200
    Katowice  Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 p. Burger King  06:15 19:00 300
    Koszalin Transport PKP dosiadanie do pociągu relacji Szczecin - Lębork     200
    Kraków  Stacja paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4  05:00 20:00 300
    Kutno  A1 Bar u Zbycha przy węźle Kutno Północ  10:00 15:15 200
    Legnica  Stacja Paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 / róg Domeyki  05:30 20:10 280
    Leszno  stacja paliw SHELL przy McDonald's, Lasocice, Szkolna 1a, okolice węzła S5 Leszno Zachód  07:45 18:00 260
    Lębork Transfer z i na dworzec PKP godzina do uzgodnienia     100
    Lubin  Stacja paliw ORLEN, ul. Leśna 2 (róg Legnickiej)  05:50 19:50 280
    Lublin  Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 2  05:15 20:15 280
    Łódź  A1 MOP Wiśniowa Góra Wschód, w kierunku Gdańska  09:15 16:15 200
    Nisko  Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1  04:00 21:30 300
    Piła  Parking przy Barze Nad Zalewem (północna obwodnica DK10)  09:00 16:30 200
    Piotrków Tryb. Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43  08:45 16:45 250
    Polkowice  Stacja paliw ORLEN, ul. Jana Pawła II 50  06:10 19:30 280
    Poznań  Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu)  09:00 16:45 220
    Radom  Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 120 przy McDonald's  07:00 18:30 250
    Rawicz  MOP Dębno przy trasie S5  07:00 18:15 280
    Rzeszów  Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 46  03:00 22:30 300
    Szczecin  Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga lub PKP informacje 7 dni przed obozem     250
    Toruń  Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego)  12:00 13:30 180
    Wałbrzych  Stacja paliw MOL, ul. Wrocławska 144  04:00 21:30 300
    Warszawa  Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką  07:30 18:30 220
    Włocławek  A1 MOP Machnacz Północ kierunek Toruń, stacja paliw CIRCLE-K przy McDonald's  10:45 14:45 200
    Wrocław  Bielany Wrocławskie, Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 (przy Pizza Hut / Starbucks) 06:00 19:00 280
    Zambrów  Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31  05:30 19:45 280

     

    transport PKP może się nie odbyć informacja na tydzień przed obozem.

     

    Fakultety

    Dodatkowe zajęcia realizowane  przy zebraniu min. 6 os na dany temat i dostosowywane do wieku oraz umiejętności uczestników. Możliwość wykupienia na miejscu w ośrodku lub przy rezerwacji. Ilość miejsc na fakultecie ograniczona.

     

    • 100,00 zł
    • 140,00 zł
    • 45,00 zł
    • 4.98%
    • 100,00 zł
    • 200,00 zł

Podczas naszych koloni możesz skorzystać z dodatkowych fakultetów oraz zorganizowanego transportu z różnych miejsc Polski.

czytaj więcej

Pytania i odpowiedzi

  • Program dnia wakacje

    • POBUDKA 7.00- obóz Wakacje w siodle, Extrime SURVIVAL ; 8.00 Mali Giganci, Adrenalina Team Letni Obóz Piłkarski
    • ŚNIADANIE 7.45 - 9.45
    • ZAJĘCIA W GRUPACH 10.00 - 13.00
    • OBIAD 13.00 - 14.30
    • CISZA POOBIEDNIA 14.30 15.15 (czas na telefony i pisanie listów)
    • ZAJĘCIA W GRUPACH 
    • KOLACJA 18.00 - 19.30
    • ZAJĘCIA OGÓLNOKOLONIJNE — DYSKOTEKI, KOLONIADY, OGNISKA ARTYSTYCZNE
    • TOALETA WIECZORNA
    • CISZA NOCNA 22.00 - 7.00

    Program dnia może ulec zmianie w zależności od pogody i planowanych zajęć. 

  • Jaka jest kwota zaliczki i termin płatności?

    Po dokonaniu rezerwacji, w ciągu 3 dni należy wpłacić zaliczkę w wysokości 30% całości imprezy. Konkretna kwota oraz numer konta podane są na umowie imprezy turystycznej w rubryce "płatności". Pozostałe 70% należy dopłacić między 30 a 21 dniem przed rozpoczęciem turnusu. Szczegółowe informacje płatności podane są na umowie imprezy turystycznej. 

  • Regulamin kolonii/ obozu/ ferii/ w Pałacu pod Bocianim Gniazdem

    Wszystkich obowiązują zasady bezpieczeństwa dotyczące:

    • profilaktyki przeciwpożarowej
    • poruszania się po obiekcie i poza nim
    • przestrzegania regulaminu kąpieli
    • przestrzegania Regulaminu Stajni Pałac Runowo
    • przestrzegania Regulaminu ośrodka.
    1. Bezwzględnie przestrzegamy programu dnia.
    2. We wszystkich  sprawach zwracamy się do wychowawców grup.
    3. Obowiązuje zakaz samodzielnego oddalania się z obiektu i od grupy.
    4. W pomieszczeniach sypialnych, w obiekcie i poza nim  obowiązuje dbałość o porządek i poszanowanie mienia.
    5. Wszyscy dbamy o higienę osobistą oraz o schludny wygląd.
    6. Wzajemna pomoc, uśmiech, życzliwość i troska o słabszych to podstawowe zasady obowiązujące na kolonii.
    7. Na obozie młodzieżowym obowiązuje zakaz palenia tytoniu, picia alkoholu i używania środków odurzających.
    8. Rodzice lub opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez uczestnika podczas podróży i pobytu.
    9. Organizator nie zwraca pieniędzy za niewykorzystane dni pobytu na obozie/kolonii, gdy ich niewykorzystanie nastąpiło z winy Klienta/uczestnika pobytu.
    10. Podczas pobytu, by nie przeszkadzać w zajęciach; telefony komórkowe deponowane są u opiekunów i udostępniane uczestnikom w wyznaczonych godzinach sjesty poobiedniej. Rodzice dostają tel. kontaktowy do kierownika kolonii lub opiekuna. Ogólnodostępny nr tel. do ośrodka to 59 8115149 
    11.  Naruszanie ww. zasad może spowodować wydalenie uczestnika z obozu.

    Poniżej załączono komplet regulaminów ośrodka, z którym należy zapoznać się przed przyjazdem na wypoczynek.

  • Czy można mieć telefony komórkowe na kolonii?

    Oczywiście, że tak, jednak z przyczyn bezpieczeństwa pracy i zajęć telefony są deponowane u opiekunów na czas jazd konnych, wyjść do lasu czy zajęć grupowych. Dostępne są w wyznaczonych godzinach.

    Najważniejsze jest bezpieczeństwo !!! Telefony komórkowe rozpraszają dzieci podczas jazd, mogą przyczynić się do spłoszenia koni czy zostać rozdeptane na jeździe przez konia lub zgubione w lesie na wędrówce pieszej.

    Na kolonii  i obozach w pałacu pod bocianim gniazdem mamy sjestę poobiednią trwającą od około 13.30 do około 15.30, podczas której dzieci odpoczywają w pokojach i mogą korzystać z telefonów do woli.

    GŁÓWNY TELEFON DO OŚRODKA TO +48 59 811 51 49 NA BIURO

    ZAWSZE MOŻNA ZADZWONIĆ DO OPIEKUNA — TELEFONY PODAWANE W OŚRODKU.

  • Ile kieszonkowego dać dziecku?

    Trudne pytanie... Na terenie ośrodka znajduje się sklepik ze słodyczami, napojami i pamiątkami, gdzie można nabyć to, co potrzeba. Zamówienia specjalne (np. dla dziewcząt), realizuje biuro z porozumieniem z wychowawcami.

    Co do wielkości kieszonkowego, średnio młodsze dzieci dostają po ok. 20 zł na dzień + ekstra na wycieczkę. Pieniądze można zdeponować u opiekuna, który prowadzi listę wpłat i wypłat uzgodnioną z dzieckiem i rodzicem.

    Sklepik otwierany jest po posiłkach i w wyznaczonych godzinach.

    Mineralna woda lub kompot dla uczestników obozu dostępne są o każdej porze — wystarczy zgłosić się do obsługi ośrodka, do opiekunów.

  • Czy jest dostęp do telewizji i internetu?

    W Runowie odpoczywamy od TV i internetu. W pokojach nie ma telewizji ogólnodostępnej dla dzieci. Grupy wypoczywają aktywnie i jeżeli przewidziany jest seans TV, to zwykle są to:

    • Wydarzenia sportowe (mecze, olimpiada, itp.);
    • Projekcje filmów tematycznych (np. o koniach czy dzikim zachodzie);
    • Interaktywne wykłady z porównywaniem jazd poszczególnych osób;
    • Karaoke i inne.
  • Jakie jest wyżywienie?

    Wyżywienie wakacje — all inclusive (w stylowej i klimatyzowanej jadalni, serwowane są dania polskie i europejskie):

    • śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, (Tu zawsze będziesz mógł  przyjść po dokładkę i gorącą herbatę !!!)
    • stół cateringowy ze zdrowymi przekąskami (warzywa, owoce, domowe wypieki i inne pyszności)
    • stały dostęp do wody i napojów ciepłych
    • suchy prowiant na drogę (przy transporcie),

    Kuchnia serwuje dania zbilansowane zgodnie z dietą dla dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość wyboru diety wegetariańskiej, wegańskiej, bądź zgłoszenia innych diet, jednakże wiąże się to z zaznaczeniem w karcie kwalifikacyjnej uczestnika i poinformowaniem ośrodka w formularzu rezerwacyjnym. Przyjmujemy dzieci z chorobami takimi jak Fenyloketonuria po wcześniejszym kontakcie z biurem i uzgodnieniu zasad żywienia z szefem kuchni.

    Uprzejmie prosimy o zabranie własnych bidonów na kolonie. 

    Więcej informacji pod nr. 602445113

    Koszt diety bezglutenowej — dopłata 200 zł

  • Godziny jazdy konnej

    Stajnia Pałac Runowo prowadzi jazdy w siodle w systemie godzin szkolnych — jedna godzina lekcji obejmuje 45 minut jazdy samodzielnej w siodle lub 30 min w przypadku jazdy na lonży.

    W przypadku zajęć podczas obozów, kolonii lub ferii typowo jeździeckich, jednego dnia uczestnik może  jeździć w siodle 2 godziny lekcyjne razem lub osobno (np. rano i wieczorem).

    Zajęcia dla kolonii innych opierają się na jazdach w siodle, na oklep  i w terenie oraz na zajęciach praktycznych i są organizowane w formie szkoleń-warsztatów, ćwiczeń i spacerów.

  • Przyjazd i wyjazd na kolonie

    W przypadku osób z własnym transportem przyjazd odbywa się zwykle w godzinach między 15.00 a 18.00.

    Wyjazd zwykle odbywają się w godzinach przedpołudniowych do godziny 11.00

    Istnieje  jednak możliwość przyjazdu bądź wyjazdu w innych godzinach, jednak trzeba to uzgodnić z biurem lub z kierownikiem kolonii - +48 59 811 51 49

    Osoby pozostające na kolejny turnus zostają pod opieką dyżurującej kadry ośrodka.

    Więcej o transportach kolonijnych na stronie www.transporty.runowo.pl

  • Jak otrzymać fakturę za kolonię?

    W przypadku faktury na zakład pracy należy wpisać wszystkie dane w momencie wypełniania zgłoszenia dziecka na kolonie. Po wpłaceniu zaliczki możemy Państwu wystawić fakturę VAT zaliczkową na kolonie do zakładu pracy lub innych instytucji. Końcowa faktura może zostać wystawiona najszybciej w dniu zakończenia turnusu. Istnieje również możliwość wystawienia faktury pro forma. Wszelkie dane dot. faktury wysyłamy na mail ksiegowosc@runowo.pl

  • Strój i wyposażenie jeźdźca / porady

    Strój i wyposażenie jeźdźca — zaczynamy! Info PZJ

    Na początek nie chodzi o zakup pełnego stroju, w którym można by pokazać się podczas konkursu oficjalnego, a o bezpieczeństwo. Wbrew pozorom, to właśnie poza naszym dobrym samopoczuciem spowodowanym posiadaniem profesjonalnego ubioru, o bezpieczeństwo chodzi tu najbardziej.

    Zakupu najlepiej dokonać z pomocą osoby doświadczonej lub w sklepie jeździeckim, w którym z pewnością będzie ktoś, kto dobrze doradzi.

    Bezwzględnie najważniejsze, aby posiadać dopasowany kask z trzypunktowym zapięciem! I nie tylko posiadać, ale aby podczas jazdy konnej zapięty znajdował się zawsze na głowie jeźdźca! Upadków wbrew pozorom nie zdarza się tak wiele, ale kiedyś jednak taki moment może nadejść.

    Kamizelka ochronna. Od jakiegoś czasu polecane są podczas jazdy konnej kamizelki zabezpieczające w razie upadku. Warto spytać instruktora o konieczność zakupu.( w naszej stajni można wypożyczyć taką kamizelkę bez opłat).

    Buty. Tu zasada jest taka, że nie powinny posiadać zbyt grubej podeszwy (bez protektora!), która powodowałaby klinowanie w strzemieniu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ,ważne również, aby buty posiadały niski i płaski obcas, co uniemożliwi głębokie wpadanie butów w strzemiona. Odradzam buty sznurowane, bez schowanych sznurowadeł. Potrafią złośliwie się rozwiązać, zaczepiać. I w zasadzie buty spełniające te wymogi nadają się na nasze pierwsze jazdy. Tyle że warto mieć zabezpieczone łydki (przed otarciami, przyszczypywaniem puśliskami). Tak więc wysoka cholewa bez wątpienia pomaga. Są jeździeckie buty z wysokimi cholewami, skórzane, gumowe. Ale również można zakupić osobno buty (sztyblety) i dopasowane do naszej nogi i do butów sztylpy na ogół z suwakiem.

    Bryczesy (spodnie do jazdy konnej). Ważne, aby były elastyczne, ale nie rolujące się np. pod klanami co może spowodować bolesne obtarcia, bezszwowe (dżinsy potrafią również mocno obetrzeć), zwężone na dole co zapobiega ich podciąganiu. Grube legginsy powinny się sprawdzić. Oczywiście ,najlepiej, jeśli będą to typowe spodnie jeździeckie, które posiadają tzw. leje pełne lub jedynie na kolana. Zabezpiecza to nogi przed siniakami i otarciami. Noga w takim rodzaju spodni lepiej leży w siodle.

    Rękawiczki do jazdy konnej ze wzmocnieniami w miejscach, w których leżą wodze. Warto mieć. Wodze nie spowodują wtedy powstawania „bąbli” na palcach, wodze lepiej leżą w ręku (nie wyślizgują się), bezpieczne jest prowadzenie konia. W razie, gdyby koń odskoczył, nie ociera nam wodzami lub uwiązem rąk.

    Bat. Od 75 cm (przepisowy w skokach przez przeszkody) do ponad 100 cm (w ujeżdżeniu). Warto posiadać jako pomoc jeździecką. Z pewnością nie będzie niezbędny podczas pierwszych lekcji, ale potem lepiej mieć własny niż zbierać gałązki.

    Ostrogi. Na tym etapie, przy niespokojnej jeszcze nodze nie będą potrzebne!

    Pozostałe. Miło jeśli każda jazda będzie waszym małym świętem. I nie chodzi o eleganckie koszule konkursowe noszone podczas każdego treningu, ale biały przewiewny podkoszulek – czemu nie? I tak za każdym razem zapewne wrzucicie go  do pralki! Warto mieć zapas! Tylko osoby, które nigdy nie siedziały na koniu twierdzą, że jest to sport, który nie wymaga wysiłku.

    Osoby noszące okulary lepiej, żeby pomyślały o oprawkach tytanowych, niełamiących się.

    Owady…zabezpieczamy różnymi płynami i siatkami nasze konie – zamiast się stresować, warto pomyśleć również o sobie. Mieć jakiś płyn, przewiewną koszulę z długim rękawem, jeśli owadów jest bardzo dużo.

    Kurtka przeciwdeszczowa, ciepłe okrycie. Dobrze, jeśli oddychające, ale niezbyt luźne.

    Zapewne każdy instruktor doda od siebie inne dobre rady, a po jakimś czasie Wy będziecie mieli swoje dobre rady dla innych!

  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy

    Planujesz pobyt w Runowie? Właśnie kupiłeś wycieczkę lub kolonie? Ubezpiecz się na wypadek konieczności rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu — teraz również z powodu COVID-19.

    Ubezpieczenie obejmuje Imprezy / Usługi turystyczneNoclegi (hotele, apartamenty, mieszkania wakacyjne) oraz Bilety (lotnicze, autokarowe, kolejowe, promowe).

    Zwrot poniesionych kosztów do 20 000 PLN na osobę.

    Aż 17 powodów rezygnacji objętych ochroną, a wśród nich m.in.*:

    • Nagłe zachorowania na COVID-19 Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego
    • Nagłe zachorowania na COVID-19 Członka rodziny Ubezpieczonego wymagającego natychmiastowej Hospitalizacji
    • Objęcia Ubezpieczonego obowiązkową Kwarantanną przez służby sanitarne

    Szczegółowe informacje o zakresie ochrony znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU)

    Koszt to tylko około 5 % wartości imprezy - KUP>

  • Dokumenty do pobrania

  • Wyżywienie All - Inclusive
  • Noclegi Pałac / domki
  • Centrum SPA
  • Teren 5 hektarów
  • Certyfikowany Ośrodek Jeździecki PZJ
  • Całoroczna profesjonalna nauka jazdy konnej
  • Wykwalikowani instruktorzy
  • Spokojne i ułożone konie
  • Hala jeździecka, profesjonalnie parkury
  • Niesamowita kuchnia
  • Profesjonalna opieka animatorów
  • Ubezpieczenie NNW 20 000 zł sport w cenie
  • Stajnia z krytą halą i karuzelą
  • Bogato wyposażona baza
 

Przejdź do góry strony

Runowo. Spotkajmy się tutaj