Sekcja Jeździecka

to idealny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, poznanie nowych i ciekawych ludzi podzielających nasze pasje.

Jazda konna dostarcza wiele pozytywnych doznań, m.in. obcowania ze zwierzętami i zaprzyjaźnieniem się z nimi, rozwoju emocjonalnego i odpowiedzialności, jaka płynie z opieki nad zwierzętami. Korzyści płynące ze współpracy dziecka z koniem, oprócz satysfakcji i przyjemności to fakt, że koń może być doskonałym przyjacielem. Pokonując wyzwania wynikające z nauki jazdy konnej, dziecko buduje większą wiarę w siebie i swoje możliwości, a przede wszystkim uczy się wytrwałości.

Jazda konna wpływa również na prawidłowy rozwój równowagi i koordynacji ruchowej, jednym słowem harmonizuje ruchy. Podczas jazdy konnej pracuje ponad 90 % mięśni całego ciała, jeśli dodatkowo uczestnik się uśmiecha, pracuje 100 % mięśni.

Poza fizycznymi korzyściami i emocjonalnym rozwojem jazda konna to świetna zabawa. Każdy uczestnik naszych zajęć będzie mógł poznać tajniki woltyżerki czy powożenia i doświadczyć, że tak naprawdę on i koń są dla siebie nauczycielami.

Gdzie i kiedy będą odbywały się spotkania?

Spotkania odbywają się w Certyfikowanym Ośrodku Jeździeckim Polskiego Związku Jeździeckiego „Stajnia Pałac Runowo” raz w tygodniu, w sobotę

Spotkania sobota godz. 9.30 do 13.30 ze słodkim poczęstunkiem

Grafika 1: Sekcja Jeździecka
Grafika 2: Sekcja Jeździecka