FAQ

  • Program dnia wakacje

    • POBUDKA 7.00- obóz Wakacje w siodle, Extrime SURVIVAL ; 8.00 Mali Giganci, Adrenalina Team Letni Obóz Piłkarski
    • ŚNIADANIE 7.45 - 9.45
    • ZAJĘCIA W GRUPACH 10.00 - 13.00
    • OBIAD 13.00 - 14.30
    • CISZA POOBIEDNIA 14.30 15.15 (czas na telefony i pisanie listów)
    • ZAJĘCIA W GRUPACH 
    • KOLACJA 18.00 - 19.30
    • ZAJĘCIA OGÓLNOKOLONIJNE — DYSKOTEKI, KOLONIADY, OGNISKA ARTYSTYCZNE
    • TOALETA WIECZORNA
    • CISZA NOCNA 22.00 - 7.00

    Program dnia może ulec zmianie w zależności od pogody i planowanych zajęć. 

  • Jaka jest kwota zaliczki i termin płatności?

    Po dokonaniu rezerwacji, w ciągu 3 dni należy wpłacić zaliczkę w wysokości 30% całości imprezy. Konkretna kwota oraz numer konta podane są na umowie imprezy turystycznej w rubryce "płatności". Pozostałe 70% należy dopłacić między 30 a 21 dniem przed rozpoczęciem turnusu. Szczegółowe informacje płatności podane są na umowie imprezy turystycznej. 

  • Regulamin kolonii/ obozu/ ferii/ w Pałacu pod Bocianim Gniazdem

    Wszystkich obowiązują zasady bezpieczeństwa dotyczące:

    • profilaktyki przeciwpożarowej
    • poruszania się po obiekcie i poza nim
    • przestrzegania regulaminu kąpieli
    • przestrzegania Regulaminu Stajni Pałac Runowo
    • przestrzegania Regulaminu ośrodka.
    1. Bezwzględnie przestrzegamy programu dnia.
    2. We wszystkich  sprawach zwracamy się do wychowawców grup.
    3. Obowiązuje zakaz samodzielnego oddalania się z obiektu i od grupy.
    4. W pomieszczeniach sypialnych, w obiekcie i poza nim  obowiązuje dbałość o porządek i poszanowanie mienia.
    5. Wszyscy dbamy o higienę osobistą oraz o schludny wygląd.
    6. Wzajemna pomoc, uśmiech, życzliwość i troska o słabszych to podstawowe zasady obowiązujące na kolonii.
    7. Na obozie młodzieżowym obowiązuje zakaz palenia tytoniu, picia alkoholu i używania środków odurzających.
    8. Rodzice lub opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez uczestnika podczas podróży i pobytu.
    9. Organizator nie zwraca pieniędzy za niewykorzystane dni pobytu na obozie/kolonii, gdy ich niewykorzystanie nastąpiło z winy Klienta/uczestnika pobytu.
    10. Podczas pobytu, by nie przeszkadzać w zajęciach; telefony komórkowe deponowane są u opiekunów i udostępniane uczestnikom w wyznaczonych godzinach sjesty poobiedniej. Rodzice dostają tel. kontaktowy do kierownika kolonii lub opiekuna. Ogólnodostępny nr tel. do ośrodka to 59 8115149 
    11.  Naruszanie ww. zasad może spowodować wydalenie uczestnika z obozu.

    Poniżej załączono komplet regulaminów ośrodka, z którym należy zapoznać się przed przyjazdem na wypoczynek.

  • Czy można mieć telefony komórkowe na kolonii?

    Oczywiście, że tak, jednak z przyczyn bezpieczeństwa pracy i zajęć telefony są deponowane u opiekunów na czas jazd konnych, wyjść do lasu czy zajęć grupowych. Dostępne są w wyznaczonych godzinach.

    Najważniejsze jest bezpieczeństwo !!! Telefony komórkowe rozpraszają dzieci podczas jazd, mogą przyczynić się do spłoszenia koni czy zostać rozdeptane na jeździe przez konia lub zgubione w lesie na wędrówce pieszej.

    Na kolonii  i obozach w pałacu pod bocianim gniazdem mamy sjestę poobiednią trwającą od około 13.30 do około 15.30, podczas której dzieci odpoczywają w pokojach i mogą korzystać z telefonów do woli.

    GŁÓWNY TELEFON DO OŚRODKA TO +48 59 811 51 49 NA BIURO

    ZAWSZE MOŻNA ZADZWONIĆ DO OPIEKUNA — TELEFONY PODAWANE W OŚRODKU.

  • Ile kieszonkowego dać dziecku?

    Trudne pytanie... Na terenie ośrodka znajduje się sklepik ze słodyczami, napojami i pamiątkami, gdzie można nabyć to, co potrzeba. Zamówienia specjalne (np. dla dziewcząt), realizuje biuro z porozumieniem z wychowawcami.

    Co do wielkości kieszonkowego, średnio młodsze dzieci dostają po ok. 20 zł na dzień + ekstra na wycieczkę. Pieniądze można zdeponować u opiekuna, który prowadzi listę wpłat i wypłat uzgodnioną z dzieckiem i rodzicem.

    Sklepik otwierany jest po posiłkach i w wyznaczonych godzinach.

    Mineralna woda lub kompot dla uczestników obozu dostępne są o każdej porze — wystarczy zgłosić się do obsługi ośrodka, do opiekunów.

  • Czy jest dostęp do telewizji i internetu?

    W Runowie odpoczywamy od TV i internetu. W pokojach nie ma telewizji ogólnodostępnej dla dzieci. Grupy wypoczywają aktywnie i jeżeli przewidziany jest seans TV, to zwykle są to:

    • Wydarzenia sportowe (mecze, olimpiada, itp.);
    • Projekcje filmów tematycznych (np. o koniach czy dzikim zachodzie);
    • Interaktywne wykłady z porównywaniem jazd poszczególnych osób;
    • Karaoke i inne.
  • Jakie jest wyżywienie?

    Wyżywienie wakacje — all inclusive (w stylowej i klimatyzowanej jadalni, serwowane są dania polskie i europejskie):

    • śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, (Tu zawsze będziesz mógł  przyjść po dokładkę i gorącą herbatę !!!)
    • stół cateringowy ze zdrowymi przekąskami (warzywa, owoce, domowe wypieki i inne pyszności)
    • stały dostęp do wody i napojów ciepłych
    • suchy prowiant na drogę (przy transporcie),

    Kuchnia serwuje dania zbilansowane zgodnie z dietą dla dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość wyboru diety wegetariańskiej, wegańskiej, bądź zgłoszenia innych diet, jednakże wiąże się to z zaznaczeniem w karcie kwalifikacyjnej uczestnika i poinformowaniem ośrodka w formularzu rezerwacyjnym. Przyjmujemy dzieci z chorobami takimi jak Fenyloketonuria po wcześniejszym kontakcie z biurem i uzgodnieniu zasad żywienia z szefem kuchni.

    Uprzejmie prosimy o zabranie własnych bidonów na kolonie. 

    Więcej informacji pod nr. 602445113

    Koszt diety bezglutenowej — dopłata 200 zł

  • Godziny jazdy konnej

    Stajnia Pałac Runowo prowadzi jazdy w siodle w systemie godzin szkolnych — jedna godzina lekcji obejmuje 45 minut jazdy samodzielnej w siodle lub 30 min w przypadku jazdy na lonży.

    W przypadku zajęć podczas obozów, kolonii lub ferii typowo jeździeckich, jednego dnia uczestnik może  jeździć w siodle 2 godziny lekcyjne razem lub osobno (np. rano i wieczorem).

    Zajęcia dla kolonii innych opierają się na jazdach w siodle, na oklep  i w terenie oraz na zajęciach praktycznych i są organizowane w formie szkoleń-warsztatów, ćwiczeń i spacerów.

  • Przyjazd i wyjazd na kolonie

    W przypadku osób z własnym transportem przyjazd odbywa się zwykle w godzinach między 15.00 a 18.00.

    Wyjazd zwykle odbywają się w godzinach przedpołudniowych do godziny 11.00

    Istnieje  jednak możliwość przyjazdu bądź wyjazdu w innych godzinach, jednak trzeba to uzgodnić z biurem lub z kierownikiem kolonii - +48 59 811 51 49

    Osoby pozostające na kolejny turnus zostają pod opieką dyżurującej kadry ośrodka.

    Więcej o transportach kolonijnych na stronie www.transporty.runowo.pl

  • Jak otrzymać fakturę za kolonię?

    W przypadku faktury na zakład pracy należy wpisać wszystkie dane w momencie wypełniania zgłoszenia dziecka na kolonie. Po wpłaceniu zaliczki możemy Państwu wystawić fakturę VAT zaliczkową na kolonie do zakładu pracy lub innych instytucji. Końcowa faktura może zostać wystawiona najszybciej w dniu zakończenia turnusu. Istnieje również możliwość wystawienia faktury pro forma. Wszelkie dane dot. faktury wysyłamy na mail ksiegowosc@runowo.pl

  • Strój i wyposażenie jeźdźca / porady

    Strój i wyposażenie jeźdźca — zaczynamy! Info PZJ

    Na początek nie chodzi o zakup pełnego stroju, w którym można by pokazać się podczas konkursu oficjalnego, a o bezpieczeństwo. Wbrew pozorom, to właśnie poza naszym dobrym samopoczuciem spowodowanym posiadaniem profesjonalnego ubioru, o bezpieczeństwo chodzi tu najbardziej.

    Zakupu najlepiej dokonać z pomocą osoby doświadczonej lub w sklepie jeździeckim, w którym z pewnością będzie ktoś, kto dobrze doradzi.

    Bezwzględnie najważniejsze, aby posiadać dopasowany kask z trzypunktowym zapięciem! I nie tylko posiadać, ale aby podczas jazdy konnej zapięty znajdował się zawsze na głowie jeźdźca! Upadków wbrew pozorom nie zdarza się tak wiele, ale kiedyś jednak taki moment może nadejść.

    Kamizelka ochronna. Od jakiegoś czasu polecane są podczas jazdy konnej kamizelki zabezpieczające w razie upadku. Warto spytać instruktora o konieczność zakupu.( w naszej stajni można wypożyczyć taką kamizelkę bez opłat).

    Buty. Tu zasada jest taka, że nie powinny posiadać zbyt grubej podeszwy (bez protektora!), która powodowałaby klinowanie w strzemieniu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ,ważne również, aby buty posiadały niski i płaski obcas, co uniemożliwi głębokie wpadanie butów w strzemiona. Odradzam buty sznurowane, bez schowanych sznurowadeł. Potrafią złośliwie się rozwiązać, zaczepiać. I w zasadzie buty spełniające te wymogi nadają się na nasze pierwsze jazdy. Tyle że warto mieć zabezpieczone łydki (przed otarciami, przyszczypywaniem puśliskami). Tak więc wysoka cholewa bez wątpienia pomaga. Są jeździeckie buty z wysokimi cholewami, skórzane, gumowe. Ale również można zakupić osobno buty (sztyblety) i dopasowane do naszej nogi i do butów sztylpy na ogół z suwakiem.

    Bryczesy (spodnie do jazdy konnej). Ważne, aby były elastyczne, ale nie rolujące się np. pod klanami co może spowodować bolesne obtarcia, bezszwowe (dżinsy potrafią również mocno obetrzeć), zwężone na dole co zapobiega ich podciąganiu. Grube legginsy powinny się sprawdzić. Oczywiście ,najlepiej, jeśli będą to typowe spodnie jeździeckie, które posiadają tzw. leje pełne lub jedynie na kolana. Zabezpiecza to nogi przed siniakami i otarciami. Noga w takim rodzaju spodni lepiej leży w siodle.

    Rękawiczki do jazdy konnej ze wzmocnieniami w miejscach, w których leżą wodze. Warto mieć. Wodze nie spowodują wtedy powstawania „bąbli” na palcach, wodze lepiej leżą w ręku (nie wyślizgują się), bezpieczne jest prowadzenie konia. W razie, gdyby koń odskoczył, nie ociera nam wodzami lub uwiązem rąk.

    Bat. Od 75 cm (przepisowy w skokach przez przeszkody) do ponad 100 cm (w ujeżdżeniu). Warto posiadać jako pomoc jeździecką. Z pewnością nie będzie niezbędny podczas pierwszych lekcji, ale potem lepiej mieć własny niż zbierać gałązki.

    Ostrogi. Na tym etapie, przy niespokojnej jeszcze nodze nie będą potrzebne!

    Pozostałe. Miło jeśli każda jazda będzie waszym małym świętem. I nie chodzi o eleganckie koszule konkursowe noszone podczas każdego treningu, ale biały przewiewny podkoszulek – czemu nie? I tak za każdym razem zapewne wrzucicie go  do pralki! Warto mieć zapas! Tylko osoby, które nigdy nie siedziały na koniu twierdzą, że jest to sport, który nie wymaga wysiłku.

    Osoby noszące okulary lepiej, żeby pomyślały o oprawkach tytanowych, niełamiących się.

    Owady…zabezpieczamy różnymi płynami i siatkami nasze konie – zamiast się stresować, warto pomyśleć również o sobie. Mieć jakiś płyn, przewiewną koszulę z długim rękawem, jeśli owadów jest bardzo dużo.

    Kurtka przeciwdeszczowa, ciepłe okrycie. Dobrze, jeśli oddychające, ale niezbyt luźne.

    Zapewne każdy instruktor doda od siebie inne dobre rady, a po jakimś czasie Wy będziecie mieli swoje dobre rady dla innych!

  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy

    Planujesz pobyt w Runowie? Właśnie kupiłeś wycieczkę lub kolonie? Ubezpiecz się na wypadek konieczności rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu — teraz również z powodu COVID-19.

    Ubezpieczenie obejmuje Imprezy / Usługi turystyczneNoclegi (hotele, apartamenty, mieszkania wakacyjne) oraz Bilety (lotnicze, autokarowe, kolejowe, promowe).

    Zwrot poniesionych kosztów do 20 000 PLN na osobę.

    Aż 17 powodów rezygnacji objętych ochroną, a wśród nich m.in.*:

    • Nagłe zachorowania na COVID-19 Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego
    • Nagłe zachorowania na COVID-19 Członka rodziny Ubezpieczonego wymagającego natychmiastowej Hospitalizacji
    • Objęcia Ubezpieczonego obowiązkową Kwarantanną przez służby sanitarne

    Szczegółowe informacje o zakresie ochrony znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU)

    Koszt to tylko około 5 % wartości imprezy - KUP>

  • Dokumenty do pobrania

Przejdź do góry strony

Runowo. Spotkajmy się tutaj