Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Medialne informacje o wakacjach bez podstawy prawnej

co to oznacza dla klientów?

Utworzono: 14-04-2020

Wypowiedzi polityków w mediach nie wystarczą do dokonywania korzystnych dla klienta zmian umów wypoczynku. Organizatorzy turystyczni, tak jak Państwo, nie mają żadnych szczegółowych informacji (wytycznych ustawowych) odnośnie wypoczynku letniego, poza wypowiedziami, które ukazują się w przestrzeni medilano-publicznej. 

        W chwili obecnej możemy jedynie sugerować Państwu  wyczekiwanie oficjalnych rozporządzeń dotyczących obostrzeń związanych z wypoczynkiem zorganizowanym (kolonii, obozów itp.) i wstrzymanie się z kolejnymi płatnościami.
           Jeśli ukażą się oficjalne wytyczne i zarządzenia dotyczące zakazu takiego wypoczynku w okresie wakacji, dokonamy stosownych rozwiązań umów, a wpłacone przez Państwa środki zostaną zwrócone zgodnie z obowiązującymi przepisami, więc mogą być Państwo pewni, że nie utracą wpłaconych środków.
 

Będziemy również proponować rozwiązania alternatywne, jak:

  1. przełożenia terminu pobytu na sezon 2021- wówczas Państwa wpłata automatycznie zostanie zaksięgowana na poczet pobytu w nowym terminie z gwarancją stałej ceny (czyli ceny z sezonu 2020);
  2. zwrot wpłaconej zaliczki w całości w ramach przekazania Vouchera (od 100 do 120 %) o równowartości wpłaconej zaliczki + dodatkowe 10 - 20%, ważnego do końca sierpnia 2021 roku (do wykorzystania także na inne nasze usługi np. pobyty weekendowe lub wypoczynkowe do końca sierpnia 2021 roku)

Jednocześnie pragniemy podkreślić, iż obecne okoliczności są trudne dla nas wszystkich i dołożymy wszelkich starań, aby nasi Klienci w jak najmniejszym stopniu odczuli negatywne i nieuniknione skutki, jakie niesie za sobą ta nadzwyczajna sytuacja.

Oficjalne informacje dotyczące turystyki mogą Państwo czerpać ze strony ministerstwa rozwoju pod tym linkiem https://www.gov.pl/web/rozwoj/wiadomosci

 

Z poważaniem 

Jakub Rutkiewicz

Marta Rutkiewicz

 

Medialne informacje o wakacjach bez podstawy prawnej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF