Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Runowo na Maxa

Utworzono: 08-11-2017

Dnia 4.IX.2017 r. odbył się Rajd pieszy Runowo na Maxa, w którym wzięło udział ponad 300 osób - aktywnych turystów, grup szkolnych i rodzin. Pogoda dopisała wyjątkowo jak na późną jesień, słońce zachęcało do wędrówki, a humor i energia udzieliły się wszystkim :)

Podczas rajdu zwiedziliśmy okoliczne łąki, malownicze lasy pełne wąwozów i strumieni, wśród których mieliśmy okazję zobaczyć liczne pomniki przyrody, kilkusetletnie dostojne dęby, buki, graby i wiązy. Dowiedzieliśmy się też wiele o bogatym świecie zwierząt - bocianów czarnych, bielików, jenotów, borsuków, jeleni, a także wilków podążających przez tereny Nadleśnictwa Cewice. Piękne jezioro Runowskie było wdzięcznym obiektem do fotografowania dla piechurów. Poznaliśmy również pobliską hodowlę pstrąga na terenie przedwojennego młyna.

Pokonaliśmy ok. 15 km., a mimo zmęczenia wszyscy byli bardzo zadowoleni. Po przejściu trasy mogliśmy poczęstować się herbatą, kawą oraz gorącym, pysznym żurkiem, a przy ognisku pod wiatą indiańską zajadaliśmy się kiełbaskami :) Nie zabrakło upominków i nagród dla wszystkich uczestników. To był bardzo udany i aktywnie spędzony dzień :D

Do zobaczenia na trasie runowskiej już niebawem!

Chcemy podziękować wspólnie organizatorom m.in.: Gminie Potęgowo, Regionalnemu Oddziałowi PTTK w Lęborku, Kołu Przewodników PTTK w Lęborku oraz LOT ZL Lębork.

Dziękujemy partnerom, którzy zdecydowali się nam pomóc: Nadleśnictwo Cewice, Nadleśnictwo Lębork, SP w Skórowie, SP w Potęgowie, SP w Łupawie, Gminne Centrum Kultury w Potęgowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Łupawy „Dolina Łupawskich Megalitów” i Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie.

Serdecznie podziękowania dla sponsorów i fundatorów nagród: CMHT Potęgowo, Pałac pod Bocianim Gniazdem i Piekarnia Klassa Potęgowo.

Dziękujemy za wsparcie medialne dla radia RMF MAXXX, Kanału 6 Sp. z o.o. oraz Lebork24.info - I wiesz szybciej.

Składamy również wielkie podziękowania wszystkim uczestnikom rajdu za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie oraz wytrwałość. Brawo WY!

Zapraszamy serdecznie do przejrzenia ciekawej relacji z rajdu na naszym profilu na Facebooku:
https://www.facebook.com/runowo/posts/1649562751732601

Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa
Runowo na Maxa

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF