Aktualności

2023-05-30

4 Festiwal Dworów i Pałaców

Już od piątku 2.06.23 w Runowie będzie odbywał się w ramach 4 Festiwalu Dworów i Pałaców Pomorza weekend pełen atrakcji.  To u nas będziecie mogli zwiedzić teren Pałacu, zobaczyć stare maszyny rolnicze i pamiątki dawnych mieszkańców tych terenów. Stajnia Pałac Runowo przez całe 3 dni będzie prowadziła edukację jeździecką i każdy chętny będzie mógł poznać życie koni z bliska :) Poza tym odbędą się dla chętnych rozgrywki w parkowe szachy, a na najmłodszych czekać będą Dmuchańce i liczne place zabaw.

2023-05-14

Czym się wyróżnia kolonia w Pałacu pod Bocianim Gniazdem od innych kolonii na Pomorzu i w Runowie

Sprawdzone konie, stałe zasady, najlepsza kadra i piękne miejsce wypoczynku.. Tak w skrócie można określić walory Pałacu pod Bocianim Gniazdem.

Nie jest to typowy ośrodek dla dzieci na kolonie, Tu dzieci mają wszystko czego potrzebują do najlepszego rozwoju i wiele więcej...

Co roku tworzymy nowe atrakcje i inwestycje po to byście mogli bezpiecznie i ciekawie wypocząć w tym przepięknym zakątku Kaszub. 

Teraz Dzień Dziecka w Runowie - 300 zł taniej !!*

2023-05-08

Specjalne uznanie dla naszych klientów

Chcemy złożyć specjalne uznanie dla Wszystkich który przeszli Zieloną Szkołę oraz wycieczkę do Runowa i otrzymali specjalny Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu w Pałacu pod Bocianim Gniazdem oraz Stajni Pałac Runowo. 

Każdy uczestnik mógł poznać, w zależności od stopnia umiejętności, Techniki trudnej sztuki przetrwania oraz opieki nad wyjątkowymi zwierzętami jakimi są Konie!!

2023-05-05

Czerwcówka czyli długi weekend w Runowie

Już za chwilę znów zaprosimy na Weekend w siodle i nie tylko... OD 7 do 11.06 możecie spędzić go razem z nami i naszymi końmi trenując i świetnie bawiąc się na trasach otaczających Runowo. Tak mamy mnóstwo propozycji zarówno dla Mamy czy córki czy takty lub syna...

Tu podczas zorganizowanego weekendu będziecie mogli dosiąść naszych pięknych koni, spędzić aktywnie czas w Stajni Pałac Runowo, zdać odznaki PZJ czy pojeździć rowerami po pięknej okolicy. Planujemy również rajd dla chętnych ale więcej szczegółów tuż przed weekendem!!

Oczywiście możecie przyjechać z waszymi pupilami, oni też są naszymi miłymi gośćmi.

Program zorganizowany obejmuje 4doby z pełnym wyżywieniem, 3 h jazdy w siodle, dostęp do bazy ośrodka, rozgrywki "Giganto Szachów" ognisko i wiele więcej atrakcji. 

Pamiętajcie lepiej się zapisać już teraz,  ponieważ ilość miejsc jest ograniczona  - zapisy tu...

2023-05-04

Rajd na Stolniczkę

W ostatnim dniu weekendu majowego odbył się rajd konny na "Stolniczkę". Jest to punkt widokowy do którego prowadzą zarówno piesze jak i konne ścieżki Nadleśnictwa Cewice. Na wale moreny akumulacyjnej z okresu zlodowacenia bałtyckiego, na Pojezierzu Kaszubskim znajdowała się niegdyś wieża triangulacyjna należąca do systemu wież obserwacyjnych. Wieże były wykorzystywane do pomiarów geodezyjnych. Do dziś zachowały się jedynie szczątki wieży. To tu udają się jeźdźcy i turyści chcący oglądać przepiękne widoki.  Nasz rajd trwał aż 5 h i udział w nim wzięło ponad 25 koni. Każdy mógł podziwiać przepiękne krajobrazy Runowskich lasów, potoki i łąki. 

2023-05-02

Egzaminy na odznaki Jeździeckie

w dniu 02.05.2023 odbyły się na terenie ośrodka Egzaminy na odznaki Jeździeckie Polskiego Związku Jeździeckiego. Gościliśmy wielu jeźdźcó którzy trenowali podczas weekendu w siodle. Niektórzy zostaną z nami na dłużej. W Wakacje w siodle obędą się podczas każdego turnusu egzaminy jeździeckie na odznakę 

Jeżdżę Konno - każdy obozowicz będzie mógł zdać na nią !!

Odznakę Brązową i Srebrną

Oczywiście odpowiednio Was do nich przygotujemy

Podczas obozu będziecie mogli skorzystać z nielimitowanego czasu w Stajni, Nauki jazdy konnej nawet do 17 h z egzaminem, teorii i praktyki.

Więcej informacji dla każdego miłośnika mamy na naszej stronie 

2023-04-28

Majówka 2023 - co ciekawego w Runowie

Już 02.05.2023 w naszej Stajni odbędą się egzaminy na odznaki Polskiego Związku Jeździeckiego. Podczas całego dnia uczestnicy będą zdawać przed komisją Polskiego Związku Jeździeckiego ujeżdżenie, skoki i teorię. Publiczność będzie miała okazję przyjrzeć się z bliska tym dyscyplinom olimpijskim i kibicować młodym adeptom. Kto wie może i Państwo będziecie chcieli wziąć udział w egzaminie.

2023-04-20

Odkrywamy historię

Jadąc do pałacu  drogą z DK 6,  mijamy przy drodze niepozorną kępę drzew na środku pola. Warto zatrzymać się w tym miejscu zlokalizowania kaplicy rodowej.  Na owalnym, zadrzewionym wzniesieniu, usytuowano niewielką, ceglaną kaplicę skierowaną na zachód. Piętrowa krypta rodzinna składała się z grobów von Grumbkow, i w przyziemiu von Bonin. Rok budowy datuje się na 1737. Można ją również zlokalizować na mapie Hardow-Karte des Landkreises Stolp z 1932 stała jeszcze w latach 80 choć bardzo zniszczona. Obecnie jest tam tylko sterta cegieł. Zachowana płyta Stefana von Grumbkow z lat 70 tych XVII w obecnie zdobi zamek w Krokowej, gdzie została wmurowana nad recepcją. od lat 90 były starania o odzyskanie płyty i powrót jej do Runowa. 

2023-04-07

Życzenia Wielkanocne

Wielu radosnych i niepowtarzalnych chwil na święta Wielkanocne. Serdecznych spotkań rodzinnych przy świątecznym, suto zastawionym stole, przyjaznych rozmów, miłych gestów i wszelkiej pomyślności życzy Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

2023-04-06

PLENER RZEŹBIARSKI Z WARSZTATAMI ODLEWNICZYMI W RUNOWIE

PLENER RZEŹBIARSKI RUNOWO 2023

W dniach 01-06.04.2023 został zrealizowany przy współpracy Pałacu Pod Bocianim Gniazdem, Fundacji Bocianie Gniazdo w Runowie, Państwowego Liceum
Sztuk Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie, Koło Naukowe "Tygiel" Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

2023-03-22

Bocian w Runowie

W drugim dniu wiosny przyleciał do nas bocian i od razu zaświeciło słoneczko

2023-03-10

Wiosenna wycieczka survivalowa

Wyjazd integracyjny z elementami survivalu, pionierki obozowej, strzelectwa paintball i aktywności na terenie Buschcraft Zoone w Runowie z Instruktorami WOT i SURVIVAL Mega mocne przeżycia do 7 godzin za 200 zł :) 

2023-02-27

DZIEŃ KOBIET 2023

 okazji Dnia Kobiet składamy Ci najserdeczniejsze życzenia!
W podziękowaniu za to, że jesteś z nami dostajesz od nas

SPECJALNY KOD RABATOWY:   8MARCA   Wpisz kod i ciesz się dodatkowym rabatem!  KOD RABATOWY WAŻNY DO DNIA 15.03.2023

2023-02-02

CAVALIADA SOPOT

Już od dziś do niedzieli 05.02.2023 odbywać się będzie Cavaliada Sopot. Wielka impreza konna, podczas której będziemy się mogli zobaczyć i wspólnie kibicować !!

Podczas całej imprezy możecie spotkać się z naszymi zawodniczkami i naszą kadrą  Stajnia Pałac Runowo na CAVALIADA Sopot 2023! Julia & Julia z Panią Natalią na Cavaliadzie organizują konkurs

Koniecznie śledźcie naszego instagrama @stajnia_palac_runowo ponieważ właśnie tam w RELACJACH odbędzie się konkurs

 Szukajcie dziewczyn w kadrowych bluzach i obserwujcie pilnie instagrama, żeby nic nie przegapić! 

#stajnia #palac #runowo #konie #horses #cavaliada #sopot #cavaliada2023

2023-01-19

REZERWACJA ON LINE POBYTU

Zarezerwuj online swój pobyt zobacz wolne terminy u nas!

2023-01-05

Weekendy w siodle 2023

Weekendy w siodle w 2023 roku możecie spędzić w grupie swoich znajomych czy przyjechać do nas indywidualnie i odpocząć.

Najbliższy zorganizowany weekend w siodle odbędzie się 13-15.01.2023

Z nowości którymi chcielibyśmy się z wami podzielić to fakt iż przyjechały do nas dwa nowe konie