Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Przyjęcia dla dzieci - propozycje gier i zabaw

Utworzono: 12-11-2014

 Gry i konkursy musisz dostosować do wieku zaproszonych gości i do ich zainteresowań. Najciekawsze dla dzieci są zabawy, w których mogą naśladować świat dorosłych. Rywalizować ze sobą mogą dwie lub trzy grupy dzieci. Wtedy wszyscy przeżywają większe emocje. Żeby uniknąć nieporozumień, dzieci dzielimy na grupy losowo. Jeśli liczba maluchów jest nie do pary, mniejszej drużynie przyznajemy z góry dodatkowe punkty. Niesfornych zawodników można „ukarać" punktami karnymi. Pamiętaj – zwycięzcy muszą otrzymać nagrodę!  Możesz też organizować konkursy, w których podział na drużyny nie jest wymagany.

  • Skrzynia skarbów

Wcześniej trzeba przygotować paczuszki z maleńkimi prezentami dla dzieci. Wystarczą drobiazgi, byle ładnie zapakowane. Wnieś do pokoju skrzynię ze "skarbami", którą wcześniej przygotuj z kartonu. Każde dziecko losuje prezent, kiedy coś zaprezentuje: zaśpiewa piosenkę, powie wierszyk, zrobi straszną minę lub fikołka otrzymuje wybrany prezent.

"Pociąg"

W tej zabawie każde z dzieci na otrzymanej kartce papieru rysuje jeden wagonik pociągu, solenizant rysuje lokomotywę. Po zakończeniu rysowania połącz rysunki i przyklej na ścianie.

W ten sam sposób dzieci mogą też stworzyć ogromną stonogę.

  •  Wyścig gazet

W tej grze wszystkie dzieci stają w rzędzie naprzeciwko ściany i dostają po dwa kawałki gazety, na których mogą stanąć, jedna noga na każdym. Na hasło „Start!" zawodnicy zaczynają poruszać się w kierunku ściany. jeśli ktoś jakąś częścią ciała dotknie podłogi, musi zaczynać od początku.

  • Kolorowe kąty

Przed rozpoczęciem zabawy powieś w każdym kącie pokoju balony w innym kolorze, każdy kąt to inny kolor. W czasie zabawy gra muzyka a dzieci chodzą po pokoju w jej rytm. Gdy muzyka przestaje grać, wołasz np. „czerwony" i wszystkie dzieci musza pobiec do odpowiedniego miejsca.

  • Zgadywanka – jaki to tytuł?

Dzieci dzielimy na dwie drużyny. Każde z nich wymyśla kolejno znany tytuł filmu, bajki czy książki, który zdradza tylko jednemu zawodnikowi drużyny przeciwnej. Jego zadaniem będzie tak pokazać ów tytuł na migi, żeby odgadła go jego własna drużyna.

  • Wykonaj polecenie balonika

Przygotuj wcześniej małe baloniki (3 x więcej niż liczba uczestników zabawy), do każdego włóż małą karteczkę z nazwą przedmiotu, zwierzątka lub zawodu (dla mniejszych dzieci mogą być proste rysunki) i nadmuchaj je.
Podczas zabawy każde dziecko kolejno losuje jeden balonik, rozdeptuje je z hukiem, czyta hasło i pokazuje je na migi. Pozostałe dzieci muszą odgadnąć hasło. Dziecko, które zrobi to pierwsze dostaje drobną nagrodę np. cukierek.

  • Kogo brakuje?

Wypraszamy ochotnika za drzwi, z pozostałych w pokoju jedno
dziecko chowa sie za parawanem z koca, kanapą, zasłonką itp. Wołamy
wyproszonego, który musi szybko zorientowac sie, kogo brakuje.

  • Karmienie

Dzieci dobierz w pary. Zabawa polega na tym, że jedno dziecko karmi drugie kisielem lub lodami ale oboje mają zasłonięte oczy. Najwięcej śmiechu jest po zdjęciu opasek z oczu.
Pamiętaj aby zabezpieczyć ubrania dzieci.

  • Farma dla zwierząt

Każdemu dziecku przydzielamy rolę jakiegoś zwierzątka: krowy, konika, kurczaczka, kotka. Potem opowiadamy historyjkę o życiu na farmie. Kiedy padnie nazwa danego zwierzęcia, dziecko, które dostało jego rolę, naśladuje odgłosy wydawane przez to stworzenie. Im częściej pojawiają się znajome nazwy tym lepsza zabawa.

Przyjęcia dla dzieci - propozycje gier i zabaw
Przyjęcia dla dzieci - propozycje gier i zabaw
Przyjęcia dla dzieci - propozycje gier i zabaw
Przyjęcia dla dzieci - propozycje gier i zabaw
Przyjęcia dla dzieci - propozycje gier i zabaw
Przyjęcia dla dzieci - propozycje gier i zabaw

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF