facebook-pageview
Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Wakacje w siodle

Wakacje w siodle
Profesjonalny obóz jeździecki z odznakami PZJ - Ponad 26 godzin teorii, praktyki i jazdy w siodle

Terminy: czerwiec - sierpień

Uczestnicy: 9-13 lat kolonia / 14-17 lat obóz

Czas trwania: 9 - 11 - 12 dni

Miejsce: Stajnia Pałac Runowo

Zakwaterowanie: Pałac / Domki / Namioty

Terminy i ceny
Program

 Wakacje w siodle - Profesjonalny obóz jeździecki  z odznakami PZJ 2019

Ponad 26 godzin Teorii, Praktyki i jazdy w Stajni Pałac Runowo

Kolonia (8-13l) i obóz (14-17l)  organizowane na terenie ośrodka kolonijnego Pałac pod Bocianim Gniazdem, w skład którego wchodzi Stajnia Pałac Runowo. Jako Certyfikowany Ośrodek Jeździecki Polskiego Związku Jeździeckiego prowadzi całoroczną naukę jazdy konnej, w tym przygotowania do powszechnych odznak PZJ. Autorski program obejmujący zajęcia teoretyczne i praktyczne został opracowany przez kadrę  w tym instruktorów PZJ, Instruktorów rekreacji ruchowej , zawodników, specjalistów do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Dzięki specjalnie przygotowanym placom treningowym krytej ujeżdżalni, trasom konnym, oraz spokojnym koniom,  kolonia jest odpowiednia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych jeźdźców. Podczas obozów, prócz dobrej zabawy najważniejsze jest bezpieczeństwo dlatego zawsze wypożyczamy na jazdę atestowany sprzęt jeździecki – kamizelki i kaski jeździeckie. 

Przeszkoliliśmy ponad 2000 dzieci na odznaki !! 

Holiday Camp

Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, że każdy, kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich. 

Holiday Camp

Ośrodek kolonijno wypoczynkowy "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII  wieczny pałac wraz z kompleksem wypoczynkowym.  

Na terenie 5 hektarów goście mogą korzystać z  przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „runowskiej plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, oraz kompleksu jeździeckiego. Ponadto dzieci mogą korzystać z terenów rekreacyjno - sportowych Sołectwa Runowo, wiaty zajęciowej oraz profesjalnego boiska piłkarskiego i placów zabaw. 

 

W razie niepogody dysponujemy: halą 600 m2, w której znajduje się duża ścianka wspinaczkowa 5x5 m, plac jeździecki i odbywają się zajęcia animacyjne; Wiatą Indiańską 200 m2; Wiatą zajęciową 200 m2 wyposażoną w stoły na warsztaty lub zajęcia lekcyjne; oraz dużymi namiotami świetlicowymi ze stołami do gier i rzutkami. Dzięki temu, mimo złej pogody możemy realizować program zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych.

Baza noclegowa Pałacu pod Bocianim Gniazdem

 • Pałac jest dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym kominkiem; 20 wszechstronnych pokoi od 3 do 8 os. (z nowymi łóżkami, szafami, szafeczkami, stolikami oraz łazienkami); dodatkowych sanitariatów oraz werandy - sali zajęciowej i gabinetu medycznego. Obiekt jest monitorowany i bezpieczny. Turnusy od 1 do 6 oznaczone WS 
 • Namioty są 6- osobowe -turnus 1 oznaczony  1 WSN  typu NS wyposażone w łóżka polowe z materacami i kocami, drewniane podłogi, szafy i oświetlenie (potrzebne własne śpiwory). Obok znajdują się: plac apelowy, murowane sanitariaty, umywalka polowa oraz namioty świetlicowe. Cały teren obozowiska jest oświetlony, z miejscem ogniskowym, boiskiem do piłki plażowej
  i ścianką wspinaczkową.

Wyżywienie  

W klimatyzowanej Sali jadalnej, pałacowa kuchnia serwuje smaczne i zdrowe posiłki. Produkty pochodzą od lokalnych rolników jak również z pałacowego ogrodu. Specjalizuje się w kuchni europejskiej i polskiej z uwzględnieniem diety wegetariańskiej.  U nas zawsze możesz przyjść po dokładkę.

Ponad 26 godzin Teorii, Praktyki i jazdy w Stajni Pałac Runowo

Certyfikowany Ośrodek Jeździecki Polskiego Związku Jeździeckiego prowadzący całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej wraz z przygotowaniem do „Brązowej Odznaki” i odznaki „Jeżdżę Konno” PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Uczestnicy obozów mają do dyspozycji 38 spokojnych koni, krytą ujeżdżalnię (600 m kw), profesjonalne parkury i malownicze, oznakowane trasy konne. W 2018 roku ruszył Mini Cross - specjalnie przygotowany tor przeszkód dla konia i jeźdźca. Tor obejmuje przeszkodę wodną, wejście i zejście na "bankiet"- wzniesienie,  przeskok przez kłodę. Obiekty zostały zbudowane na ogrodzonym terenie specjalnie przygotowanym do zajęć konnych dla dzieci i młodzieży (zajęcia dla chętnych).

Zajęcia teoretyczne

 • Prowadzone są przez kadrę ośrodka w tym, specjalistów do spraw hodowli koni lub lekarza weterynarii lub kowala  i instruktorów. Obejmują m.in multimedialne wykłady:
 • BHP - zapoznanie się z organizacją stajni i  końmi; przydział do opieki i pielęgnacji.
 • Ogólna budowa i zasady żywienia  konia; maści, rasy i typy koni; podstawowe chody; budowa siodła i ogłowia; prawidłowy dosiad i wiele innych. 
 • Zajęcia przygotowujące do odznaki Jeżdżę Konno PZJ
 • Dodatkowo uczestnik ma dostęp do zbiorów Biblioteczki konnej oraz dostaje Materiały Szkoleniowe – zeszyt ćwiczeń  

Zajęcia Praktyczne

 • Odbywają sie podczas całego dnia. Podział na grupy zaawansowania następuje w dniu przyjazdu po uprzednim sprawdzeniu umiejętności jeździeckich przez instruktorów ośrodka. Zajęcia każdorazowo są dostosowywane do umiejętności uczestników i mogą być modyfikowane. Jazdy w siodle - min 12 godzin lekcji jeździeckich w siodle podczas obozu. Istnieje możłiwośc dokupienia dodatkowych jazd konnych.

Elementy programu dla grup odbywają się w ciągu całego dnia z podziałem na sekcje:

Przykładowe elementy programu

POCZĄTKUJĄCY I ŚREDNIO ZAAWANSOWANI ZAAWANSOWANI
Nauka samodzielnego przygotowania konia do jazdy, (czyszczenie i siodłanie) pod okiem instruktora i jego pomocników; Indywidualne jazdy na lonży; Samodzielna nauka jazdy kłusem; Pokonywanie cavaletti; Spacery do lasu z asekuracją; Wyjazdy w teren, jazdy na oklep, Mini Cross zajęcia na specjalnym torze stępem lub z asekuracją, szkolenie z kucami - zabawy na specjalnie przygotowanym placu, budowanie relacji - więzi z koniem  Nauka podstaw ujeżdżenia; podstawy skoków przez przeszkody; wyjazdy w teren, jazda na oklep; Mini cross – specjalny tor (kłus, galop wg. umiejętności); ćwiczenia na oklep, swobodne galopady na specjalnym torze, Pomoc jeźdźcom początkującym; Indywidualna pielęgnacja konia będącego pod pieką. Podstawa jazdy sportowej teoria i praktyka. Pomoc instruktorom i kadrze w stajni itp.;  budowanie więzi z koniem – „trawkowanie” 

Zajęcia dla wszystkich:

 • karmienie koni i prace w stajni - zajęcia dodatkowe dla chętnych;
 • Udział w konkursie o „Złotą Podkowę” - zabawa  
 • egzamin na Odznakę Jeżdżę Konno PZJ lub pasowanie na jeźdźca;
 • Warsztaty Kowalskie - profesjonale zajęcia z mistrzem kowalstwa, pokaz wytwarzania podków na gorąco i pracy z koniem. 
 • Mini Cross - specjalnie przygotowany tor przeszkód dla konia i jeźdźca. Tor obejmuje przeszkodę wodną, wejście i zejście na "bankiet"- wzniesienie,  przeskok przez kłodę oraz suchy rów.
 • pokaz koni i wybór najlepiej przygotowanego konia lub przejażdżka wozem po okolicy
 • Zajęcia realizowane są z dbałością o bezpieczeństwo i dostosowane do umiejętności uczestników. W razie niepogody uczestnicy korzystają z  Krytej Ujeżdżalni 600 metrów kwadratowych
 • Jednodniowa wycieczka nad morze z plażowaniem i wizyta w Lęborku ( nie obejmuje turnusu 6 )
 • Zajęcia twórcze dla chętnych w tym rysowanie koni, lepienie, projektowanie stajni i strojów, nagrywanie wspólnych teledysków. 
 • Dyskoteki animacyjne, ogniska i grille; Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne w tym parada kolorów, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawy w „Małpim Raju”, wycieczki piesze nad jezioro,
 • Wieczorne gry i zabawy tematyczne,

Terminy i ceny

Kod imprezy Termin Zakwaterowanie Informacje Cena Rezerwacja
WS 1 [24-06-2019 - 04-07-2019] PAŁAC 2350 zł Rezerwuj
WSN 1 [24-06-2019 - 04-07-2019] NAMIOT zakwaterowanie w namiocie 1850 zł Rezerwuj
WS 2 [05-07-2019 - 16-07-2019] PAŁAC 2350 zł Rezerwuj
WS 3 [17-07-2019 - 28-07-2019] PAŁAC 2350 zł Rezerwuj
WS 4 [29-07-2019 - 09-08-2019] PAŁAC 2350 zł Rezerwuj
WS 5 [10-08-2019 - 20-08-2019] PAŁAC 2200 zł Rezerwuj
WS 6 [21-08-2019 - 29-08-2019] PAŁAC 1850 zł Rezerwuj

Fakultety i dodatki

Dodatkowe zajęcia są realizowane w formie zorganizowanej przy zebraniu min. 6 os na dany temat i dostosowywane do wieku oraz umiejętności uczestników. Możliwość wykupienia na miejscu w ośrodku lub przy rezerwacji. Ilość miejsc na fakultecie ograniczona.

Nazwa Opis Cena
MAXI koń pakiet 5 godz. lekcji dodatkowych jazd konnych dostosowywanych do umiejętności uczestnika dedykowany osobom samodzielnie jeżdżącym. liczba miejsc ograniczona.  250 zł
Lazy Horses Pakiet 4 godz. zajęć obejmujący pracę i zabawy z końmi, zabawy na łące połączone z nauką podstaw metod Naturalnych i gry konne. W programie spacery i rozmowy z końmi i kucykami. Idealny pakiet dla osób zaczynających przygodę z jeździectwem. Ilość miejsc ograniczona. 160 zł
Konna sesja fotograficzna  Profesjonalna konna sesja zdjęciowa w plenerze, uczestnik dostaje płytę, pamiątkowy kubek, i magnes ze zdjęciami. 100 zł
Paintball XXL Pakiet - 500 kul do wykorzystania na strzelnicy, polu paintballowym, w terenie. Cykl zajęć obejmuje różne stopnie trudności przygotowane przez sędziów, trenerów i zawodników na najnowocześniejszym na Pomorzu polu paintballowym. Obiekt z różnego rodzaju przeszkodami, okopami, budynkami i samochodami z duża dawką adrenaliny. Dbamy o bezpieczeństwo!! - Jako nieliczni w Polsce posiadamy specjalne markery dla każdej grupy wiekowej w tym 0,5 cala o zmniejszonej sile rażenia - odpowiednie dla dzieci młodszych.  250 zł
Pakiet Amazonki Komplet kultowych gadżetów - brelok, czapka oraz bluza z nadrukiem Konie Moim Życiem -  do wyboru kolor czerwony lub czarny. Idealne dla każdej miłośniczki koni. 140 zł
Bluza Moro Runowo Team  Kultowa bluza moro kadry Runowo Team będąca obiektem westchnięć Adrenaliny.... 35 zł

Transporty

 Transport zorganizowany wspólnie z B.T Cogito; za dopłatą,  może odbywać się busami, autobusami rejsowymi, lub PKP przy minimum 6 uczestnikach z danego miejsca wyjazdu. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, terminu wyjazdu, przesiadek oraz środka transportu w wypadku małej liczby uczestników z danego miasta. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Szczegóły transportu drogą kolejową, zostaną podane na 3 dni przed wyjazdem. Na stacjach pośrednich koloniści dosiadają się do grup i konwojentów. Informacje szczegółowe o miejscach w wagonach, konwojentach i godzinie wyjazdu podane zostaną na 7 dni przed wyjazdem na stronie organizatora.

Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Transport  jest organizowany przy minimum 6 uczestnikach z danego kierunku. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdów na imprezę z danej miejscowości, ze wskazaniem najbliższego miejsca zbiórki. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.

Przyjazd autokarów do ośrodka planowany jest ok godz. 17.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.

Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.

Istnieje możliwość odbioru dzieci z samolotu oraz transportu z i na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku informacja w biurze lub pod tel +48602445113

Miejsce Cena Miejsce Cena Miejsce Cena
Przyjazd własny  0 zł Transfer z Lotniska w Gdańsku  300 zł Białogard* PKP  150 zł
Bydgoszcz *  160 zł Częstochowa*  190 zł Elbląg  140 zł
Gdańsk  120 zł Iława* PKP  150 zł Katowice  190 zł
Kielce  200 zł Koszalin*  150 zł Kraków* PKP  200 zł
Leszno  180 zł Lublin  150 zł Łódź  180 zł
Malbork* PKP  150 zł Mława 160  zł Opole  190 zł
Ostróda  140 zł Piła  140 zł Piotrków Trybunalski  160 zł
Poznań  170 zł Radom  170 zł Stargard PKP  140 zł
Szczecin PKP 160  zł Sławno PKP  120 zł Toruń - MOP „Nowa Wieś”*  150 zł
Warszawa  180 zł Wrocław  190 zł

Rabaty

Rabat dla min. 2 uczestników - 20 zł

Rabat dla stałego klienta - 50 zł

Akceptujemy kody rabatowe

 • Zakwaterowanie Pałac / Domek / Namiot - według oferty oznaczenie przy rezerwacji
 • Wyżywienie - Jedzenie podawane w klimatyzowanej sali jadalnej. Smaczna kuchnia europejska i polska uwzględnia dietę wegetariańską, obejmuje cztery posiłki dziennie : śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz suchy prowiant na drogę (opcja z transportem) Tu zawsze możesz przyjść po dokładkę. Dodatkowo dla wszystkich dostępny jest dystrybutor z wodą oraz wieczorna przekąska u opiekunów.
 • Ubezpieczenie NNW w PZU Życie na 10 tyś zł 
 • Opieka - Wychowawcy, animatorzy i instruktorzy zajęć tematycznych; całodobowa opieka medyczna, lekarz pod telefonem, ratownik na kąpielisku;
 • Realizacja programu  jeździeckiego wg opisu
 • Jednodniowa wycieczka nad morze z plażowaniem i wizyta w Lęborku ( nie obejmuje turnusu 6 )
 • Zajęcia twórcze dla chętnych w tym rysowanie koni, lepienie, projektowanie stajni i strojów, nagrywanie wspólnych teledysków. 
 • Dyskoteki animacyjne, ogniska i grille; Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne w tym parada kolorów, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawy w „Małpim Raju”, wycieczki piesze nad jezioro,
 • Wieczorne gry i zabawy tematyczne,
 • Możliwość prania odzieży każdy kto zabierze trochę proszku do prania będzie mógł skorzystać nieodpłatnie z pralki. Oczywiście nauczymy ręcznie prać skarpetki - Uczestnik musi zgłosić chęć do biura ośrodka.
 • Egzamin i odznaka „Jeżdżę Konno”  Polskiego Związku Jeździeckiego (Tylko dla osób które wcześniej prześlą formularz zgłoszeniowy) 
 • Na zajęcia zapewniamy BEZPŁATNIE atestowane kaski jeździeckie, kamizelki ochronne, oraz materiały szkoleniowe. Kamizelka jest nieodpłatnie wypożyczana przez ośrodek, stanowi podstawowe i obowiązkowe wyposażenie uczestnika obozu. 
 • Stajnia oraz organizator zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu w zależności od warunków atmosferycznych, umiejętności uczestników oraz stanu ich zdrowia. 
 • Relacja z obozu  w naszych Multimediach
 • Telefony są deponowane u wychowawców kolonijnych. tel do ośrodka 598115149. Z dziećmi i wychowawcami można kontaktować się w czasie ciszy poobiedniej: Wakacje w Siodle - 13:30 - 14:30
 • Skrót  WS oznacza wakacje w siodle - zakwaterowanie w Pałacu lub w Domku
 • WSN oznacza zakwaterowanie w namiotach turnus 1 - wiek 13 - 17 lat 
 • Należy zapoznać się z regulaminem stajni oraz regulaminem ośrodka
 • Ubezpieczenie na fundusz gwarancyjny - 0 zł
 • Zaleca się dokupienie we własnym zakresie ubezpieczenia NNW Sport na czas kolonii - informacje na stronie PZJ
 • Przy przyjęciu dziecka na kolonie wymagana jest podpisana karta kwalifikacyjna uczestnika oraz dodatkowe zgody na zajęcia.
 • Najczęściej zadawane pytania i regulamin kolonii

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF