Pałac Pod Bocianim Gniazdem w Runowie

Wakacje w siodle

Wakacje w siodle
Profesjonalny obóz jeździecki z odznakami PZJ - Ponad 26 godzin teorii, praktyki i jazdy w siodle

Terminy: czerwiec - sierpień

Uczestnicy: 9-13 lat kolonia / 14-17 lat obóz

Czas trwania: 9 - 11 - 12 dni

Miejsce: Stajnia Pałac Runowo

Zakwaterowanie: Pałac / Namioty

Terminy i ceny
Program
Opis
Świadczenia
Miejsce
Zdjęcia

 Wakacje w siodle - Profesjonalny obóz jeździecki  z odznakami PZJ 2019

Ponad 26 godzin Teorii, Praktyki i jazdy w Stajni Pałac Runowo

Kolonia (8-13l) i obóz (14-17l)  organizowane na terenie ośrodka kolonijnego Pałac pod Bocianim Gniazdem, w skład którego wchodzi Stajnia Pałac Runowo. Jako Certyfikowany Ośrodek Jeździecki Polskiego Związku Jeździeckiego prowadzi całoroczną naukę jazdy konnej, w tym przygotowania do powszechnych odznak PZJ. Autorski program obejmujący zajęcia teoretyczne i praktyczne został opracowany przez kadrę  w tym instruktorów PZJ, Instruktorów rekreacji ruchowej , zawodników, specjalistów do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Dzięki specjalnie przygotowanym placom treningowym krytej ujeżdżalni, trasom konnym, oraz spokojnym koniom,  kolonia jest odpowiednia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych jeźdźców. Podczas obozów, prócz dobrej zabawy najważniejsze jest bezpieczeństwo dlatego zawsze wypożyczamy na jazdę atestowany sprzęt jeździecki – kamizelki i kaski jeździeckie. 

Przeszkoliliśmy ponad 2000 dzieci na odznaki !! 

Ponad 26 godzin Teorii, Praktyki i jazdy w Stajni Pałac Runowo

Certyfikowany Ośrodek Jeździecki Polskiego Związku Jeździeckiego prowadzący całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej wraz z przygotowaniem do „Brązowej Odznaki” i odznaki „Jeżdżę Konno” PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Uczestnicy obozów mają do dyspozycji 38 spokojnych koni, krytą ujeżdżalnię (600 m kw), profesjonalne parkury i malownicze, oznakowane trasy konne. W 2018 roku ruszył Mini Cross - specjalnie przygotowany tor przeszkód dla konia i jeźdźca. Tor obejmuje przeszkodę wodną, wejście i zejście na "bankiet"- wzniesienie,  przeskok przez kłodę. Obiekty zostały zbudowane na ogrodzonym terenie specjalnie przygotowanym do zajęć konnych dla dzieci i młodzieży (zajęcia dla chętnych).

Zajęcia teoretyczne

 • Prowadzone są przez kadrę ośrodka w tym, specjalistów do spraw hodowli koni lub lekarza weterynarii lub kowala  i instruktorów. Obejmują m.in multimedialne wykłady:
 • BHP - zapoznanie się z organizacją stajni i  końmi; przydział do opieki i pielęgnacji.
 • Ogólna budowa i zasady żywienia  konia; maści, rasy i typy koni; podstawowe chody; budowa siodła i ogłowia; prawidłowy dosiad i wiele innych. 
 • Zajęcia przygotowujące do odznaki Jeżdżę Konno PZJ
 • Dodatkowo uczestnik ma dostęp do zbiorów Biblioteczki konnej oraz dostaje Materiały Szkoleniowe – zeszyt ćwiczeń  

Zajęcia Praktyczne

 • Odbywają sie podczas całego dnia. Podział na grupy zaawansowania następuje w dniu przyjazdu po uprzednim sprawdzeniu umiejętności jeździeckich przez instruktorów ośrodka. Zajęcia każdorazowo są dostosowywane do umiejętności uczestników i mogą być modyfikowane. Jazdy w siodle - min 12 godzin lekcji jeździeckich w siodle podczas obozu. Istnieje możłiwośc dokupienia dodatkowych jazd konnych.

Elementy programu dla grup odbywają się w ciągu całego dnia z podziałem na sekcje:

Przykładowe elementy programu

POCZĄTKUJĄCY I ŚREDNIO ZAAWANSOWANI ZAAWANSOWANI
Nauka samodzielnego przygotowania konia do jazdy, (czyszczenie i siodłanie) pod okiem instruktora i jego pomocników; Indywidualne jazdy na lonży; Samodzielna nauka jazdy kłusem; Pokonywanie cavaletti; Spacery do lasu z asekuracją; Wyjazdy w teren, jazdy na oklep, Mini Cross zajęcia na specjalnym torze stępem lub z asekuracją, szkolenie z kucami - zabawy na specjalnie przygotowanym placu, budowanie relacji - więzi z koniem  Nauka podstaw ujeżdżenia; podstawy skoków przez przeszkody; wyjazdy w teren, jazda na oklep; Mini cross – specjalny tor (kłus, galop wg. umiejętności); ćwiczenia na oklep, swobodne galopady na specjalnym torze, Pomoc jeźdźcom początkującym; Indywidualna pielęgnacja konia będącego pod pieką. Podstawa jazdy sportowej teoria i praktyka. Pomoc instruktorom i kadrze w stajni itp.;  budowanie więzi z koniem – „trawkowanie” 

Zajęcia dla wszystkich:

 • karmienie koni i prace w stajni - zajęcia dodatkowe dla chętnych;
 • Udział w konkursie o „Złotą Podkowę” - zabawa  
 • egzamin na Odznakę Jeżdżę Konno PZJ lub pasowanie na jeźdźca;
 • Warsztaty Kowalskie - profesjonale zajęcia z mistrzem kowalstwa, pokaz wytwarzania podków na gorąco i pracy z koniem. 
 • Mini Cross - specjalnie przygotowany tor przeszkód dla konia i jeźdźca. Tor obejmuje przeszkodę wodną, wejście i zejście na "bankiet"- wzniesienie,  przeskok przez kłodę oraz suchy rów.
 • pokaz koni i wybór najlepiej przygotowanego konia lub przejażdżka wozem po okolicy
 • Zajęcia realizowane są z dbałością o bezpieczeństwo i dostosowane do umiejętności uczestników. W razie niepogody uczestnicy korzystają z  Krytej Ujeżdżalni 600 metrów kwadratowych
 • Jednodniowa wycieczka nad morze z plażowaniem i wizyta w Lęborku ( nie obejmuje turnusu 6 )
 • Zajęcia twórcze dla chętnych w tym rysowanie koni, lepienie, projektowanie stajni i strojów, nagrywanie wspólnych teledysków. 
 • Dyskoteki animacyjne, ogniska i grille; Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne w tym parada kolorów, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawy w „Małpim Raju”, wycieczki piesze nad jezioro,
 • Wieczorne gry i zabawy tematyczne,
 • Zakwaterowanie Pałac / Domek / Namiot - według oferty oznaczenie przy rezerwacji
 • Wyżywienie - Jedzenie podawane w klimatyzowanej sali jadalnej. Smaczna kuchnia europejska i polska uwzględnia dietę wegetariańską, obejmuje cztery posiłki dziennie : śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz suchy prowiant na drogę (opcja z transportem) Tu zawsze możesz przyjść po dokładkę. Dodatkowo dla wszystkich dostępny jest dystrybutor z wodą oraz wieczorna przekąska u opiekunów.
 • Ubezpieczenie NNW w PZU Życie na 10 tyś zł 
 • Opieka - Wychowawcy, animatorzy i instruktorzy zajęć tematycznych; całodobowa opieka medyczna, lekarz pod telefonem, ratownik na kąpielisku;
 • Realizacja programu  jeździeckiego wg opisu
 • Jednodniowa wycieczka nad morze z plażowaniem i wizyta w Lęborku ( nie obejmuje turnusu 6 )
 • Zajęcia twórcze dla chętnych w tym rysowanie koni, lepienie, projektowanie stajni i strojów, nagrywanie wspólnych teledysków. 
 • Dyskoteki animacyjne, ogniska i grille; Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne w tym parada kolorów, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawy w „Małpim Raju”, wycieczki piesze nad jezioro,
 • Wieczorne gry i zabawy tematyczne,
 • Możliwość prania odzieży każdy kto zabierze trochę proszku do prania będzie mógł skorzystać nieodpłatnie z pralki. Oczywiście nauczymy ręcznie prać skarpetki - Uczestnik musi zgłosić chęć do biura ośrodka.
 • Egzamin i odznaka „Jeżdżę Konno”  Polskiego Związku Jeździeckiego (Tylko dla osób które wcześniej prześlą formularz zgłoszeniowy) 
 • Na zajęcia zapewniamy BEZPŁATNIE atestowane kaski jeździeckie, kamizelki ochronne, oraz materiały szkoleniowe. Kamizelka jest nieodpłatnie wypożyczana przez ośrodek, stanowi podstawowe i obowiązkowe wyposażenie uczestnika obozu. 
 • Stajnia oraz organizator zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu w zależności od warunków atmosferycznych, umiejętności uczestników oraz stanu ich zdrowia. 
 • Relacja z obozu  w naszych Multimediach
 • Telefony są deponowane u wychowawców kolonijnych. tel do ośrodka 598115149. Z dziećmi i wychowawcami można kontaktować się w czasie ciszy poobiedniej: Wakacje w Siodle - 13:30 - 14:30
 • Skrót  WS oznacza wakacje w siodle - zakwaterowanie w Pałacu lub w Domku
 • WSN oznacza zakwaterowanie w namiotach turnus 1 - wiek 13 - 17 lat 
 • Należy zapoznać się z regulaminem stajni oraz regulaminem ośrodka
 • Ubezpieczenie na fundusz gwarancyjny - 0 zł
 • Zaleca się dokupienie we własnym zakresie ubezpieczenia NNW Sport na czas kolonii - informacje na stronie PZJ
 • Przy przyjęciu dziecka na kolonie wymagana jest podpisana karta kwalifikacyjna uczestnika oraz dodatkowe zgody na zajęcia.
 • Najczęściej zadawane pytania i regulamin kolonii

Terminy i ceny

Kod imprezyTerminZakwaterowanieInformacjeCenaRezerwacja
WS 124-06-2019 - 04-07-2019PAŁACpromocja - 100 zł2250 zł Rezerwuj
ostatnie 8 miejsc
WSN 124-06-2019 - 04-07-2019NAMIOTpromocja - 100 zł1750 zł Rezerwuj
WS 205-07-2019 - 16-07-2019PAŁAC2350 zł Rezerwuj
ostatnie 14 miejsc
WS 317-07-2019 - 28-07-2019PAŁAC2350 zł Rezerwuj
ostatnie 2 miejsca
WS 429-07-2019 - 09-08-2019PAŁACPromocja 2350 - 100 zł2250 zł Rezerwuj
WS 510-08-2019 - 20-08-2019PAŁAC2200 zł Rezerwuj
WS 621-08-2019 - 29-08-2019PAŁACpromocja - 100 zł1750 zł Rezerwuj

Fakultety i dodatki

Dodatkowe zajęcia są realizowane w formie zorganizowanej przy zebraniu min. 6 os na dany temat i dostosowywane do wieku oraz umiejętności uczestników. Możliwość wykupienia na miejscu w ośrodku lub przy rezerwacji. Ilość miejsc na fakultecie ograniczona.

NazwaOpisCena
MAXI koń pakiet 5 godz. lekcji dodatkowych jazd konnych dostosowywanych do umiejętności uczestnika dedykowany osobom samodzielnie jeżdżącym. liczba miejsc ograniczona. 250 zł
Lazy Horses Pakiet 4 godz. zajęć obejmujący pracę i zabawy z końmi, zabawy na łące połączone z nauką podstaw metod Naturalnych i gry konne. W programie spacery i rozmowy z końmi i kucykami. Idealny pakiet dla osób zaczynających przygodę z jeździectwem. Ilość miejsc ograniczona.160 zł
Konna sesja fotograficzna  Profesjonalna konna sesja zdjęciowa w plenerze, uczestnik dostaje płytę, pamiątkowy kubek, i magnes ze zdjęciami.100 zł
Paintball XXL Pakiet - 500 kul do wykorzystania na strzelnicy, polu paintballowym, w terenie. Cykl zajęć obejmuje różne stopnie trudności przygotowane przez sędziów, trenerów i zawodników na najnowocześniejszym na Pomorzu polu paintballowym. Obiekt z różnego rodzaju przeszkodami, okopami, budynkami i samochodami z duża dawką adrenaliny. Dbamy o bezpieczeństwo!! - Jako nieliczni w Polsce posiadamy specjalne markery dla każdej grupy wiekowej w tym 0,5 cala o zmniejszonej sile rażenia - odpowiednie dla dzieci młodszych. 250 zł
Pakiet Amazonki Komplet kultowych gadżetów - brelok, czapka oraz bluza z nadrukiem Konie Moim Życiem -  do wyboru kolor czerwony lub czarny. Idealne dla każdej miłośniczki koni.140 zł
Bluza Moro Runowo Team  Kultowa bluza moro kadry Runowo Team będąca obiektem westchnięć Adrenaliny....35 zł

Transporty

 Transport zorganizowany wspólnie z B.T Cogito; za dopłatą,  może odbywać się busami, autobusami rejsowymi, lub PKP przy minimum 6 uczestnikach z danego miejsca wyjazdu. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, terminu wyjazdu, przesiadek oraz środka transportu w wypadku małej liczby uczestników z danego miasta. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Szczegóły transportu drogą kolejową, zostaną podane na 3 dni przed wyjazdem. Na stacjach pośrednich koloniści dosiadają się do grup i konwojentów. Informacje szczegółowe o miejscach w wagonach, konwojentach i godzinie wyjazdu podane zostaną na 7 dni przed wyjazdem na stronie organizatora. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. 

Przyjazd autokarów do ośrodka planowany jest ok godz. 17.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.   

Transfer dla dzieci z zagranicy - organziujemy odbór dzieci z samolotu oraz transport z i na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku informacja w biurze lub pod tel +48602445113 

Miejsca zbiórek i odjazdu oraz szczegóły dot. transportu na stronie www.transporty.runowo.pl 

MiejsceCenaMiejsceCenaMiejsceCena
Przyjazd własny  0 złTransfer z Lotniska w Gdańsku  300 złBiałogard* PKP  150 zł
Bydgoszcz *  160 złCzęstochowa*  190 złElbląg  140 zł
Gdańsk  120 złIława* PKP  150 złKatowice  190 zł
Kielce  200 złKoszalin*  150 złKraków* PKP  200 zł
Leszno  180 złLublin  150 złŁódź  180 zł
Malbork* PKP  150 złMława 160  złOpole  190 zł
Ostróda  140 złPiła  140 złPiotrków Trybunalski  160 zł
Poznań  170 złRadom  170 złStargard PKP  140 zł
Szczecin PKP 160  złSławno PKP  120 złToruń - MOP „Nowa Wieś”*  150 zł
Warszawa  180 złWrocław  190 zł

Rabaty

Rabat dla min. 2 uczestników - 20 zł

Rabat dla stałego klienta - 50 zł

Akceptujemy kody rabatowe

Holiday Camp

Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, że każdy, kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich. 

Holiday Camp

Ośrodek kolonijno wypoczynkowy "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII  wieczny pałac wraz z kompleksem wypoczynkowym.  

Na terenie 5 hektarów goście mogą korzystać z  przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „runowskiej plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, oraz kompleksu jeździeckiego. Ponadto dzieci mogą korzystać z terenów rekreacyjno - sportowych Sołectwa Runowo, wiaty zajęciowej oraz profesjalnego boiska piłkarskiego i placów zabaw. 

 

W razie niepogody dysponujemy: halą 600 m2, w której znajduje się duża ścianka wspinaczkowa 5x5 m, plac jeździecki i odbywają się zajęcia animacyjne; Wiatą Indiańską 200 m2; Wiatą zajęciową 200 m2 wyposażoną w stoły na warsztaty lub zajęcia lekcyjne; oraz dużymi namiotami świetlicowymi ze stołami do gier i rzutkami. Dzięki temu, mimo złej pogody możemy realizować program zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych.

Baza noclegowa Pałacu pod Bocianim Gniazdem

 • Pałac jest dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym kominkiem; 20 wszechstronnych pokoi od 3 do 8 os. (z nowymi łóżkami, szafami, szafeczkami, stolikami oraz łazienkami); dodatkowych sanitariatów oraz werandy - sali zajęciowej i gabinetu medycznego. Obiekt jest monitorowany i bezpieczny. Turnusy od 1 do 6 oznaczone WS 
 • Namioty są 6- osobowe -turnus 1 oznaczony  1 WSN  typu NS wyposażone w łóżka polowe z materacami i kocami, drewniane podłogi, szafy i oświetlenie (potrzebne własne śpiwory). Obok znajdują się: plac apelowy, murowane sanitariaty, umywalka polowa oraz namioty świetlicowe. Cały teren obozowiska jest oświetlony, z miejscem ogniskowym, boiskiem do piłki plażowej
  i ścianką wspinaczkową.

Wyżywienie  

W klimatyzowanej Sali jadalnej, pałacowa kuchnia serwuje smaczne i zdrowe posiłki. Produkty pochodzą od lokalnych rolników jak również z pałacowego ogrodu. Specjalizuje się w kuchni europejskiej i polskiej z uwzględnieniem diety wegetariańskiej.  U nas zawsze możesz przyjść po dokładkę.

Wakacje w siodle

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF