Aktualności

2022-04-08

Wiosna zawitała do Runowa

Już są BOCIANY!! Od dwóch dni odwiedzają nas i szykują gniazdo. Pewnie spodobały mu się zmiany i nowe nasadzenia wokół Pałacu. Możecie ocenić je samemu  na zdjęciach jak i przyjeżdżając do nas na weekend w siodle czy kolonie

2022-03-26

Pomagamy dzieciom z Ukrainy

Jeżeli zastanawiacie się Państwo, dlaczego tak mało miejsc zostało w Runowie, to wiedzcie, że obecna sytuacja na świecie sprawiła, iż połowę ośrodka przeznaczyliśmy dla dzieci z domu dziecka z Ukrainy

2022-02-25

Pomoc dla Ukrainy - Pomoc dla Koni

Podjęliśmy decyzję o pomocy dla Koniarzy z Ukrainy. Zadeklarowaliśmy boksy dla koni oraz opiekę nad nimi w naszej Stajni Pałac Runowo.

2022-01-29

Konkurs Mój ukochany KOŃ

Konkurs plastyczny "Mój ukochany Koń - Walentynka Runowa". Tematem konkursu są konie w Stajni Pałac Runowo.

2022-01-06

Nowe zasady dotyczące Odznak PZJ

Stania Pałac Runowo - Certyfikowany Ośrodek Jeździecki PZJ informuje iż Polski Związek Jeździecki wprowadził od nowego roku 2022 nowe zasady dotyczące zdobywania Brązowej Odznaki PZJ.

Każdy, kto będzie chciał zdobyć odznakę Brązową Polskiego Związku Jeździeckiego będzie musiał zdać wcześniej odznakę Jeżdżę konno.

2021-12-02

Catering na Święta

Kuchnia Pałacu pod Bocianim Gniazdem przygotowała specjały na Wigilijny stół.

Tak, wiemy że nie zawsze masz czas by samemu przygotować wszystkie potrawy, na Święta.

Brak czasu czy chęć spróbowania czegoś innego...

Smaki z dzieciństwa czy tradycyjne KASZUBSKIE lub SŁOWIŃSKIE potrawy, spotkasz w naszym świątecznym Menu!

2021-11-20

BLACK FRIDAY - weekendy, ferie i kolonie

#BLACK #FRIDAY w Runowie !!!

Rezerwując w dniach 25 - 28 listopada otrzymasz  100 zł RABATU

2021-11-10

Gadżety na prezenty świąteczne

  Święta zbliżają się wielkimi krokami a my proponujemy Państwu gadżety z Runowa, nadające się na  prezenty świąteczne dla Waszych Pociech - jako wspaniałe pamiątki po naszych obozach, koloniach czy weekendach w siodle...

2021-10-18

Rajd Potęgowo - Runowo

W miniony weekend 16.10.21 ponad 40 osób wzięło udział w rajdzie pieszym i rowerowym pod nazwą "Poznajemy piękno gminy Potęgowo". Imprezę przeprowadziła LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Gminy w Potęgowie, Nadleśnictwem Łupawa, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Potęgowie, "Pałacem pod Bocianim Gniazdem" z Runowa oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku. 

2021-10-01

Nagroda za edukację i działania w pandemii

Podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki w Gdańsku, mieliśmy przyjemność odebrać nagrodę honorowego prezesa Pomorskiej Organizacji Turystycznej P. Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. Doceniono nas w szczególności za naszą ofertę edukacji jeździeckiej w pandemii - Nauka zdalna w siodle. ...

2021-09-24

Kurs Wędkarstwa Muchowego

Już w weekend 01-03.10.2021 będziemy gościli u nas przyjaciół z GRESZTA FISHING - zespół nagradzanych ekspertów wędkarstwa muchowego, którzy poprowadzą kurs dla wszystkich chętnych.

Dla naszych klientów zostały 3 ostatnie miejsca  Będziemy uczyć się i łowić na rzece Łupawie, bazą będzie „Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie!

2021-09-23

Ferie 2022

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowy. Czas pomyśleć nad wypoczynkiem nie tylko najmłodszych. W Pałacu pod Bocianim Gniazdem mamy wiele atrakcji na tą porę roku, i są to atrakcje nie tylko dla najmłodszych! Jak zawsze zaczynamy Ferie w Siodle nasze zimowe obozy....

2021-09-13

Udane starty naszych zawodników w zawodach jeździeckich

W dniach 10-12.09  Zawodnicy Stajni Pałac Runowo startujący w barwach Klubu Jeździeckiego Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie z sukcesem wzięły udział w zawodach towarzyskich i regionalnych w  KJ Barłomino.

Konkursy rozegrano od klasy LL mini (50 cm ) do klasy N ( 120 cm) Nowością był konkurs Hobby Horse w którym wzięło udział około 60 uczestników. Naszą Stajnię dzielnie reprezentowała tegoroczna kolonistka Marysia Wojciechowska której gratulujemy.

2021-09-03

"Poznaj Polskę" - Dofiansowany pobyt

W piątek 27 sierpnia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał komunikat dotyczący ustanowienia projektu "Poznaj Polskę", którego celem, jak czytamy na stronie ministerstwa, jest "wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.

Wsparcie będzie mogło być przeznaczone na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników wyjazdu. Szkoła otrzyma dofinansowanie w wysokości do 80 proc. planowanych kosztów wycieczki: jednodniowej – do kwoty 5 tys. zł, dwudniowej - do kwoty 10 tys. zł, trzydniowej – do kwoty 15 tys. zł.

Nabór wniosków rusza 6 września 2021 r. i jest prowadzony w trybie ciągłym do 30 września 2021 r. lub do wyczerpania środków finansowych – decyduje data złożenia wniosku o dofinansowanie wycieczki. 

2021-08-31

Jazda Konna - Jesień W siodle

Już dzisiaj możesz umówić się na jazdę konną. W Certyfikowanym Ośrodku Jeździeckim PZJ Stajni Pałac Runowo nauczymy ciebie jeździć konno, zaznajomimy ze światem konnym i Edukacją Jeździecką. Uczymy jeździć zarówno dzieci jak i dorosłych. Nie ogranicza nas pogoda ani czas dzięki oświetlonej hali jeździeckiej. Nasi instruktorzy i trenerzy są do twojej dyspozycji.  Dzwoń 501385301  lub 602445113 Aktualny cennik